26 березня 2017 року пройшов перший етап XVІ Відкритого фестивалю традиційної народної культури «Кроковеє коло» для дітей та молоді – конкурс традиційних художніх ремесел. В змаганні взяли участь 166 юних майстрів з Харківської області (Валківський, Харківський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Зміївський, Сахновщинський, Нововодолазький, Богодухівський райони та міста Чугуїв, Ізюм, Лозова, Харків), а також гості з міста Суми (спеціалізована школа № 29).
В цьому році до постійних організаторів фестивалю (Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва та Спілки етнологів та фольклористів м. Харкова) приєдналась Харківська державна академія дизайну і мистецтв. Співробітники творчого Вишу підтримали проведення конкурсу у стінах закладу, забезпечили учасників необхідними робочими місцями, організували цікаві презентації та майстер-класи на кафедрах по закінченню змагань.
Урочисте відкриття фестивалю відбулося в залі академії за участі фольклорного гурту «Муравський шлях» (керівник – Галина Лук’янець). З теплими словами до учасників звернулися заступник директора з культурно-дозвіллєвої та творчої роботи Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва Любов Миколаївна Мякіннікова та завідуючий кафедрою інженерно-технічних дисциплін, професор, голова профкому Харківської державної академії дизайну і мистецтв Іван Геннадійович Бондарчук.
Роботи конкурсантів оцінювали члени журі: Вакуленко Олександр Сергійович, провідний методист обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, голова Харківського обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва, Заслужений майстер народної творчості України; Бондаренко Михайло Юрійович, голова Харківського відділення Всеукраїнської спілки молодих дослідників фольклору; Євсєєва Ольга Євгенівна, завідувач відділу народного мистецтва Слобожанщини Харківського художнього музею, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва, майстер з вишивки та Олійник Наталя Петрівна, аспірант Харківської державної академії культури, голова Спілки етнологів та фольклористів м. Харкова.
За висновками журі визначено переможців:
КЕРАМІКА
Одинцова Богдана (Сумська спеціалізована школа № 29, кер. – Соломенцева Тетяна Валеріївна);
Новознова Юлія (Валківська дитяча школа мистецтв, кер. – Кравченко Лілія Володимирівна);
Антюкова Ніколь, Ігнатова Наталія, Шабанова Олександра, Марченко Данило, Надьон Олена (Харківський районний ЦДЮТ, кер. – Подольська Людмила Павлівна);
Гамурарь Вікторія (Красноградський районний ЦДЮТ, кер. – Біленко Лариса Миколаївна);
Поліщук Ярослава (Станція юних техніків № 1 м. Харкова, кер. – Ткаченко Ірина Юріївна).
ВИШИВКА
Лопарьова Анастасія (Сумська спеціалізована школа № 29, кер. – Євдокименко Владлена Петрівна);
Погореленко Крістіна, Кваша Поліна, Шиян Марія, Полякова Карина, Коноваленко Юлія, Теницька Анастасія (Ізюмський БДЮТ, кер. – Горенко Марія Антонівна);
Сергієнко Ірина (Лозівська ЗОШ № 3, кер. – Громило Надія Юріївна).
ВИРОБИ З БІСЕРА
Новікова Дар’я (Чкаловський НВК Чугуївського району, кер. – Далькіна Валентина Володимирівна);
Зінов’єв Максим (Чкалівський навчально-виховний комплекс Чугуївського району, кер. – Михайлова Лариса Миколаївна);
Шпиталенко Марина, Буклей Дарина, Дерека Світлана (Нововодолазький БДЮТ, Кер. – Цяцька Ольга Миколаївна);
Чепенко Анна (Чугуївський районний БДЮТ, кер. – Путівська Інна Миколаївна);
Антонюк Єлизавета, Полупан Валерія, Ткачова Ксенія (ЦДЮТ № 3 м. Харкова, кер. – Кононова Ольга Петрівна).
ХУДОЖНІЙ РОЗПИС
Божко Марія, Кучугура Марія, Перцева Катерина (Кегичівська дитяча музична школа, кер – Коношко Ганна Георгіївна);
Жижера Вікторія, Загребельна Галина (Нововодолазький БДЮТ, кер. – Мишак Світлана Миколаївна);
Богачева Тетяна (Харківський Палац дитячої та юнацької творчості, кер. – Рідна Олена Миколаївна);
Білецька Ксенія (Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості, кер. – Лісунова Людмила Володимирівна);
Пономарьова Анастасія (ПДЮТ «Істок» м. Харкова, кер. – Астапова Вікторія Леонтіївна).
ВИТИНАНКА
Александрова Ангеліна, Олійник Емілія (Харківська дитяча
художня школа № 1 ім. І.Ю. Рєпіна, кер. – Денисенко Наталія Сергіївна);
Бабій Вікторія (Харківський Палац дитячої та юнацької творчості, кер. – Рідна Олена Миколаївна);
Колесник Жанна, Давиденко Дар’я (Дитяча художня школа № 1
ім. І. Ю. Рєпіна м. Харкова, кер. – Димарецька Олена Валентинівна);
Вольська Анна, Шуть Дар’я (Кегичівська дитяча музична школа, кер. – Коношко Ганна Георгіївна).
ПИСАНКАРСТВО
Грищенко Анна (Кегичівська дитяча музична школа, кер. – Коношко Ганна Георгіївна);
Панова Катерина (ЦДЮТ № 1 м. Харкова, кер. – Талашко Валерія Романівна);
Цвіркун Анна, Товстик Анна (Нововодолазький БДЮТ, кер. – Коваль Ольга Володимирівна);
Жовта Олександра (Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості, кер. – Волкова Лариса Володимирівна);
Редько Валерія (Харківський Палац дитячої та юнацької творчості,
кер. – Рідна Олена Миколаївна);
Герасименко Олександра (Лозівська ЗОШ № 3, кер. – Громило Надія Юріївна).
НАРОДНА ЛЯЛЬКА
Левченко Вікторія, Зикова Аліса, Кулікова Ольга (Клуб «Оксамит» м. Харків, кер. – Дубровська Марина Андріївна);
Берківець Анастасія, Лисицька Катерина (Богодухівський районний Будинок культури, кер. – Подолінна Любов Миколаївна);
Шило Софія (Валківська дитяча школа мистецтв, кер. – Тимошенко Ольга Володимирівна).
ВИРОБИ З СОЛОМКИ
Тамаревська Олександра, Дубина Максим, Ошурко Сергій, Шеремет’єва Анастасія (Ізюмський ЦДЮТ, кер. – Воловик Галина Іванівна);
Володіна Маргарита (Зміївський ЦДЮТ, кер. – Курило Наталія Валеріївна).
ТКАЦТВО
Кісільова Анастасія (Кегичівська ДМШ, кер. – Пугач Марина Михайлівна);
Петровська Маргарита (Сумська спеціалізована школа № 29, кер. – Шульженко Ірина Олексіївна).
РІЗЬБЛЕННЯ
Биченко Дмитро, Фофанова Лілія (Кегичівський БДЮТ, кер. – Фофанов Олександр Анатолійович);
Мартиненко Василь (Сумська спеціалізована школа № 29, кер. – Кириченко Лариса Михайлівна);
Дручек Владислав (Красноградський районний Центр позашкільної освіти, кер. – Шевченко Юрій Васильович).
ПЛЕТІННЯ З ПРИРОДНИХ МАТЕРІАЛІВ
Крикун Богдана, Махінова Аліса (Харківський Палац дитячої та юнацької творчості, кер. – Сорока Наталія Анатоліївна);
Аріфуліна Яна, Назаренко Ангеліна (Харківський Палац дитячої та юнацької творчості, кер. – Сорока Наталія Анатоліївна).
Наступні етапи фестивалю відбудуться за декілька днів: в залі ООМКЦМ 2 квітня з 10.00 пройдуть конкурси «Автентичний гуртовий спів», «Автентичний солоспів» та «Фольклористично-етнографічні дійства», 5 квітня о 10.00 переможці конкурсу майстрів відкриють виставку своїх кращих робіт та отримають дипломи, подарунки від організаторів та спонсорів фестивалю. Того ж дня, 5 квітня розпочне роботу учнівська науково-практична конференція «Етнологія і фольклористика».
Більше фото тут: https://www.facebook.com/www.cultura.kh.ua/posts/1402071373178622