«В’язання віників на Слобожанщині» – перший об’єкт нематеріальної культури краю | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Проект «Нематеріальна культурна спадщина»

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

«В’язання віників на Слобожанщині» – перший об’єкт нематеріальної культури краю

P9050097

«В’язання віників на Слобожанщині» – перший об’єкт нематеріальної культури краю, що потрапив до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Харківської області. Базою для його дослідження й опису став відомий осередок цього ремесла – село Лиман Зміївського району, де понад століття в’язання віників є невід’ємною частиною життя місцевих мешканців, одним з наріжних каменів їхньої локальної ідентичності та своєрідним культурним символом громади.

Робота над описом елементу розпочалася у вересні 2015 року з ініціативи та за безпосередньої участі комісії зі збору, обробки та складання переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Харківської області. Левову частку часу й зусиль було покладено на створення фільму-презентації, що висвітлює різні аспекти побутування традиції. Лиманські майстри (а віники тут в’яжуть ледь не в кожній хаті) вже не раз ставали героями публікацій та відеосюжетів як місцевих, так всеукраїнських ЗМІ, але пропозицію взяти участь у цьому проекті зустріли з неабияким ентузіазмом.

««Перша чарка колом» – це, як виявилося, не про нас, – говорить голова Комісії Галина Лук’янець. – Звісно, з певними труднощами зіштовхнутися довелося, проте головну мету – створити прецедент, дати поштовх подальшій роботі передусім на місцях, в районах – ми досягли».

Усі матеріали представлені у вільному доступі на офіційній сторінці елементу: «В’язання віників на Слобожанщині».

Сховати метелика