Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

ПОЛОЖЕННЯ про обласний конкурс «Слобожанський сувенір»

 

Слобожанські передзвони

Харків – європейське місто

 

Традиційна культура європейських країн

Новое в виртуальной галерее

Новая фотогалерея Центра

Календарь событий

Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
Разработка и сопровождение сайта: AnisLogo
Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на сайт http://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Опитування

A+ R A-
Рейтинг статьи:

Фотовиставка переможців конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини»

E-mail Печать

 5thwall afisha17 flag mal copy

З 23 серпня по 9 вересня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися фотовиставка переможців конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини», присвячена дню Незалежності України, Дню Державного Прапора України та Дню міста Харкова, організована Харківським обласним організаційно-методичним центром культури і мистецтва, за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації. На виставці будуть представлені 50 кращих конкурсних робіт від 10 переможців 1-го етапу конкурсу.

За ініціативи Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації 2017 рік оголошено роком театру. В рамках даної ініціативи, в цьому році було проведено конкурс театральної фотографії «5-а стіна. Театри Харківщини». Конкурс проводиться з метою популяризації театрів Харкова і Харківської області, жанру театральної фотографії, активізації творчої співпраці між фотографами та театрами, підтримки фотографів-початківців і сприяння їх професійному вдосконаленню в жанрі театральної фотографії. На виставці будуть представлені роботи, виконані в наступних номінаціях: спектакль, закулісся, акторський портрет. Експоновані фотографії, не дивлячись на досить складну специфіку зйомок в театрі, мають високу якість і високі естетичні характеристики, а також відображають індивідуальний творчий погляд кожного фотографа.

Театральна вистава - явище унікальне і неповторне, адже воно відбувається в моменті тут і зараз, на сценічному просторі, передаючи глядачам частинку іншого світу, одночасно ілюзорного, ігрового, але щирого, наповненого життям, що змушує відчувати певні емоції. Зафіксувавши окремі миті вистави, фотографи можуть не тільки відобразити побачене, а й передати глядачу неповторну атмосферу театральної дії, тим самим продовживши її життя.

Фотографія, яка давно перестала бути лише відображенням реальності, в чомусь схожа з театром. Вона також вириває фрагмент часу і простору з контексту життя, наділяючи його новими смислами. Театральне життя огороджене від справжнього, що представляє зал для глядачів, уявною «четвертою стіною». Але фотографія привносить ще одну - «5-у стіну», якою є рамка кадру, що формує новий ілюзорний простір і новий естетичний світ, в дивовижну подорож по якому глядачів із задоволенням запрошують переможці конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини».

Учасники фотовиставки переможців конкурсу «5-я стіна. Театри Харківщини»:

Анатолій Бєлозьоров, Дмитро Бухановський, Володимир Шапошников, Дарія Зеленська, Катерина Погрібна, Єлизавета Животченко, Ірина Деркач, Маргарита Корнющенко, Світлана Малініна, Сергій Лошатинский.

Під час роботи фотовиставки переможців конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини» відбудеться ряд культурологічних заходів:

23 серпня о 17:00 – урочисте відкриття фотовиставки переможців конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини», присвяченої Дню Незалежності України, Дню Державного Прапора України, Дню міста Харкова; нагородження переможців конкурсу.

29 серпня о 17:00 – лекція з циклу «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво», тема: «Муравський шлях 97. Перше масштабне наукове етнографічне дослідження Слобожанщини в ХХ столітті».

30 серпня в 17:00 – лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Євангелій. Символізм чудес та притч Христа». Лектор – кандидат філософських наук, релігієзнавець Н. В. Шелковая.

5 вересня о 17:00 – перегляд сценічної кантати «Карміна Бурана» з колекції Е.Г. Чайки. Композитор Карл Орф, режисер/хореограф Жан-П'єр Поннель.

6 вересня о 17:00 – відкрите інтерв'ю в форматі «Театри Харківщини» з ініціатором конкурсу театральної фотографії «5-я стіна», театрознавцем, членом Національної спілки театральних діячів України – Світланою Баженовою.

7 вересня о 17:00 – творча зустріч з авторами фотовиставки переможців конкурсу «5-я стіна. Театри Харківщини».

_________________________________________________________________

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи);

Час роботи виставки: ВТ – СБ, 11:00 - 19:00

Тел. / Факс: (057) 717-10-40, (057)705-15-50; e-mail: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Сайт: www.culturа.kh.ua; Facebook: Мистецтво Слобожанщини

Канал на You Tube - Харьковский областной центр культуры и искусства

e-max.it: your social media marketing partner