“Гібрид української живописності та московського глузування”: 25 січня – виставка живопису В.Шандиби | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

“Гібрид української живописності та московського глузування”: 25 січня – виставка живопису В.Шандиби

Plakat1 Shandyba 2013Виставка живопису «Машини бажання» харківського художника-дизайнера Володимира Шандиби пройде з 25 січня до 7 лютого 2013 року в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. На виставці майстер представить постмодерністські роботи та реалістичний живопис.

Володимир Шандиба - майстер, який поєднав у своїй творчій особистості дизайнера, що перед цим здобув технічну освіту, живописця, фотохудожника, графіка, ілюстратора. Саме цей «універсалізм» творчості, де Володимир Шандиба сповідує і культивує притаманну для авангарду загострено-особистісну інтерпретацію оточуючого світу. Його аналітичне споглядання перетворюється в експресивне зображення видимого, а у перетворенні життєвого матеріалу художник виявляє себе як підвищено-активну творчу індивідуальність, недарма один із його улюблених виразів – «мені це цікаво».

«Використовуючи терміни сучасного мистецтвознавства, художник винайшов "гібрид української живописності та московської схильності до глузування", - стверджуємистецтвознавець О.Денисенко. - Це вплив так званих "Митьків" з їх «стьобом», провокативність сюжетних ходів, органічне поєднання живописно-пластичного та концептуального начал. Зміст цих робіт – соціокультурні аспекти дійсності, драматичні моменти людських стосунків, філософські притчі».

Незважаючи на «схильність до глузування» Володимир Шандиба відзначається доволі критичним ставленням до сучасного мистецтва.


spocusa«Любов до точних виразів і власних афоризмів допомогла виробити формулу негативного ставлення до абияк виконаної роботи як "живописного хамства", неприйнятного для людини з проектним мисленням і вищою технічною освітою» - пише О.Денисенко.

З методистом Харківського центру культури і мистецтва, Оленою Булаєнко, художник поділився думками про те, що все сучасне мистецтво за останнє сторіччя розвивається за принципами естетики Ніцше, а це означає кінець гуманізму і проголошення принципів руйнування. За словами художника: «Ніцше передбачав всі потрясіння 20 століття. Злам свідомості - дегуманізацію естетики. Багато займаються тим, що лякають глядача. Епатажність і теракт (руйнування) стають основною темою сучасного живопису».

Тож на відкритті виставки 25 січня «терактів» та «живописного хамства» не буде. Володимир Шандиба воліє привертати увагу публіки не епатажністю, а майстерним втіленням цілісної концепції у класичному живописі та в сучасних формах художнього вираження.

Виставка «Машини бажання» цілісно відображає паралелі між творчістю художника і східною, зокрема, буддистською філософією. Центральною роботою нової виставки стане "Машина бажань", у яку автор вкладає ідею виконання закону карми, відплати за минулі гріхи у інших сутностях існування.


moyoВідкриття виставки відбудеться 25 січня 2013 рокуо 15.00.

Виставка відбудеться за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська 62, виставкова зала 2-го поверху.

Виставкова зала працює  з 10.00 до 17.30, вихідний – неділя.

Довідка. ШАНДИБА Володимир Васильович народився  у 1958 р. в Харкові. Закінчив Харківський художньо-промисловий інститут (1979-83). Художник працює в таких видах і жанрах образотворчого мистецтва як пейзаж, портрет, книжкова ілюстрація, офорт, дизайн. Ілюстрував більш тридцяти книжок для дітей і юнацтва. Працює у творчій майстерні, професійно займається промисловим і графічним дизайном, видав велику кількість буклетів, каталогів, монументальних видань про творчість харківських художників.

Нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР. Член Харківського об'єднання Спілки дизайнерів України, лауреат Харківської муніципальної премії в галузі  дизайну (2006). Активний учасник виставкового життя Харкова та різних мистецьких акцій. Роботи художника зберігаються в приватних колекціях країн СНД та  зарубіжжя.

Сховати метелика