Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Пряма онлайн трансляція

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді

 

zbirka

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

Календар подій

Жовтень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт http://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Персональна виставка батику та художніх робіт Наталії Владимирової «Декоративна Україна»

e-mail Друк

 DSC 0142 copy copy copy

14 вересня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна виставка батику та художніх робіт харківської художниці і майстрині Наталії Владимирової «Декоративна Україна». На виставці були представлені роботи, виконані у техніці батик, графічні та живописні роботи, а також іграшки, виконані в оригінальній авторській техніці з використанням кави.

Українська природа, побут і традиції надихають автора на створення прекрасних декоративних творів. Втілюючи свої враження на тканині і папері, художниця не тільки відображує побачену красу, а й пропускає її через своє індивідуальне душевне сприйняття, змушуючи по-новому звучати звичні та знайомі нам сюжети.

Батик має насичений, але в той же час м'який колір, тонові переходи, гармонійно скомпоновану композицію, вдале поєднання властивостей тканини і фарб, що надають роботам Наталії Владимирової ніжності. Звичні рослинні і тваринні мотиви в авторському переосмисленні звучать по-новому: більш декоративно і фантастично.

Батик – це засіб розпису по тканині з використанням різних фарб і спеціального матеріалу - резерву, який є своєрідним контуром, що розмежовує кольорові плями та створює форми і сюжетну лінію твору. Техніка має дуже давню і багату історію: вона використовувалася у декоративно-прикладному мистецтві шумерів, Стародавнього Єгипту, Африки, Індії, Китаю, Японії. Найбільший розквіт, як і саму назву «батик», ця техніка отримала на індонезійському острові Ява, майстри якого досі славляться виготовленням творів високої якості та художнього рівня. Спочатку, маючи ритуальне і сакральне значення, батик був своєрідним оберегом.

Після європейської експансії і розвитку торговельних відносин, мистецтво батика поширилося по всьому світу. Великою популярністю користується батик і в Україні, завоювавши інтерес багатьох українських майстринь, в тому числі - харківської художниці Наталії Владимирової.

З одного боку, розпис по тканині простіший, в порівнянні з традиційними художніми техніками (живопис, графіка), з іншого – вимагає більшої посидючості, ретельності та великої акуратності.

Існує безліч різних технік батику. Наталія Владимирова використовує в основному холодний батик, де замість гарячого воску наноситься спеціальний прозорий резерв. Ця техніка має свої особливості, які створюють широке поле для творчих експериментів. Особливої легкості надає холодному батику використання натуральних і цінних матеріалів, зокрема - шовку.

Актуальність стародавнього мистецтва батику не втрачено і в наш час. Ця техніка, завдяки своїм властивостям і матеріалам, здатна змінювати інтер'єр житла, роблячи його більш затишним і естетично доповненим. Але батик може існувати і як окремий та самостійний об'єкт мистецтва, наприклад, на виставках, що з успіхом доводять роботи Наталії Владимирової.

Для графіки Наталії Владимирової характерний лаконізм (спрощені форми, нерідко - монохромність), але в той же час - увага до деталей, тонка проробка. Використання звичних для графіки матеріалів - ручки і кольорових олівців, поєднання реалістичних і абстрактних форм, створюють особливий казковий світ.

Цікавими є й авторські іграшки Наталії Владимирової, які виготовляються в незвичній техніці, з використанням кави. Забавні «кавові» коти вписуються в легку атмосферу виставки, вдало доповнюючи інші декоративні роботи художниці.

У творчості Наталії Владимирової втілилась любов до природи української землі, її багатої культури і традицій. Тему українського села художниця розкриває не тільки з побутової, але і з духовної сторони, звертаючи увагу на важливість гармонійного співіснування між людьми і природою. Сонце, яке часто з'являється в роботах Наталії, немов огортає своїми обіймами землю, стаючи з нею єдиним цільним простором.

Не дивлячись на різні техніки і жанри, які представлені на виставці «Декоративна Україна», Наталії вдалося об'єднати всі твори не тільки естетично, але і чуттєво. За допомогою своєї творчості художниця прагне передати глядачам любов до українських традицій і природи, любов до мистецтва, любов до краси, любов до життя.

e-max.it: your social media marketing partner