Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Завантаження

Пряма онлайн трансляція

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді

 

logo zbirka

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

Календар подій

Червень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт http://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка художніх робіт «Мить»

e-mail Друк

 mit 21 copy

Виставка художніх робіт «Мить» харківських художниць Валентини Дунаєвської та Валерії Стрельцової

З 6 по 22 квітня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися виставка художніх робіт «Мить» харківських художниць Валентини Дунаєвської та Валерії Стрельцової. На виставці представлені роботи, виконані в техніці батику, олійного живопису, графіки та валяння.

Пейзажі, квіти, архітектура, портрети та людські емоції є своєрідними відбитками, миттєвостями життя, в яких художниці бачать красу і гармонію. Відчувши швидкоплинне враження від споглядання прекрасного, автори втілили їх у своїх творах. Художниці акцентують увагу на необхідності душевного відпочинку, який можна знайти в мистецтві і природі. Валентина Дунаєвська та Валерія Стрельцова за допомогою своєї творчості діляться з глядачем тими самими миттєвостями насолоди життям, дивовижними особистими відкриттями і явищами, які через суєту і прискорений життєвий ритм часто залишаються непоміченими.

Але що таке мить? Як зрозуміти, відчути її? Що це за категорія? У стародавніх слов’ян миттю вважався проміжок часу між миготінням очей. Ця межа відокремлює минуле від майбутнього, причому вона абсолютно невловима. Антонім слова мить — вічність. Як і вічність, поняття миті абстрактне і суб'єктивне. Мить — це крапля вічності. Але з таких миттєвостей складається все наше життя.

Світ людський переливається веселкою самих різних сил, знань, почуттів, емоцій, якостей буття. Кожну мить народжується щось нове, небувале, несхоже ні на що. Але тут же існує і побутує щось давнє, як сам світ. Старе заломлюється, забарвлюється по-іншому, вплітаючи в себе нові відтінки що з’являються. Світ переливається. Світ живе.

У художників є така недозволена можливість зупинити мить, зафіксувавши її на полотні. Для них це особливий момент часу, зазначений яскраво вираженою палітрою емоцій і почуттів. Ця мить може бути різного емоційного забарвлення — радості від літнього сонця і лугових квітів, смутку, жалю, натхнення від глибини дитячих очей. Але головне те, що вона просто існує. Вона є… Є в низці інших миттєвостей, не менш прекрасних.

Урочисте відкриття виставки — 6 квітня о 17:00!

Під час роботи виставки відбудеться ряд заходів:

7 квітня — відкрите інтерв'ю в форматі «Театри Харківщини» з  українською та американською театральною художницею Іриною Борисовою

11 квітня — лекція з циклу «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво», тема: «Монолог, обірваний на високій ноті»: бард, поет, прозаїк Наталя Дорошко-Берман. Харківська ЖЗЛ». Лектор — поет, культуролог, літературознавець Красиков М.М;

12 квітня — лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Євангелій. Загадка усікновення голови Іоанна Хрестителя». Лектор — канд. філософських наук, релігієзнавець Шелковая Н. В.

19 квітня — лекція з мистецтвознавства з циклу «Енгр. Усна монографія», лекція № 3: «Картина французького Риму». Лектор – мистецтвознавець Пухарев В. В.

20 квітня — Творча зустріч з авторами виставки художніх робіт «Мить» харківськими художницями Валентиною Дунаєвською та Валерією Стрельцовою.
На всі заходи вхід вільний!

_______________________________________________________________________________________________________

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи); Час роботи виставки: з 11:00 — 19:00, без перерви та вихідних

Тел. / Факс: (057) 717-10-40, (057) 705-15-50; e — mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

e-max.it: your social media marketing partner