Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

portal info

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Календар подій

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт http://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Лекція Шелкової Н.В. «Христос і Магдалина: святість тілесності»

e-mail Друк

  . copy

21 грудня о 17:00 в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбудеться лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Христос і Магдалина: святість тілесності». Лектор - канд. філософських наук, релігієзнавець Шелковая Наталія Валеріївна.

Лекція Шелкової Н.В. присвячена переосмисленню особистостей Христа і Магдалини через картину О.А. Іванова «Явлення Христа Марії Магдалині». Магдалина, колишня грішниця і блудниця, що стала святою і улюбленою ученицею та послідовницею Христа, на картині Іванова постає перед нами як бажана красива жінка і ... свята одночасно. Лектор розмірковує над питанням можливості з'єднання святості і сексуальної бажаності, святості тілесності, святості кохання, розглядає і обґрунтовує гіпотезу про те, що Марія Магдалина була дружиною Христа, зокрема базуючись на відкритті проф. Гарвардської школи богослов’я Карен Кінг, яка виявила у 2012 р. на коптському папірусі згадку про дружину Христа. Причину неприйняття цієї гіпотези Шелковая бачить у деградації людського кохання між чоловіком і жінкою, що трансформувалося з духовно-душевно-тілесного на фізіологічне, з богоблагословенного на хіть і сексуальне задоволення, на різновид фізіологічного голоду. На лекції будуть звучати вірші Бориса Чичибабіна з його «Сонетів улюбленої», які органічно вписуються в проблему святості тілесності, святості людського кохання, яке осмислюється лектором.

Шелковая Наталія Валеріївна – кандидат філософських наук, доцент, філософ, релігієзнавець; авторка понад 140 наукових праць, опублікованих в Росії, США, Японії, Україні, Білорусії, Молдавії, у тому числі 2-х підручників з релігієзнавства.

Сфера наукових інтересів: релігієзнавство, філософія релігії, психологія релігії, компаративне релігієзнавство, етика, релігійна етика, філософська антропологія, російська релігійна філософія, соціальна філософія, соціальна психологія. Напрямок наукових досліджень: сутність та трансформації духовного світу особистості і духовного життя суспільства в світі, що змінюється.

Вхід вільний! Чекаємо Вас за адресою: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

e-max.it: your social media marketing partner