Міжнародна група народних майстрів привітає фанів Євро-2012 величезним печворком | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльності

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Міжнародна група народних майстрів привітає фанів Євро-2012 величезним печворком


altУкраїнські та російські народні майстри по-своєму вітають Євро-2012. Вони виготовили величезний печворк (клаптевий килим), який вивісили на фасаді центру культури і мистецтва (на перехресті вулиць Пушкінської та Іванова) - саме по ходу урочистої ходи уболівальників на стадіон «Металіст».
«Це колективний проект квілт-оберіг «Харків-2012 », присвячений чемпіонату Європи з футболу, - повідомила одна з організаторів проекту голова Спілки майстрів художнього текстилю України Марія Кольська. - Майстрині клаптикового шиття з різних куточків України та Росії вітають учасників чемпіонату, дарують їм тепло своїх сердець і найкращі побажання».
Свої побажання удачі залишили, таким чином, 24 майстри квілту з російських міст Москви, Мурманська, Тули, Подольську та українських - Харкова, Комсомольську-на-Дніпрі. У канві килима-печворку можна розгледіти окремі клапті як із символікою «Євро-2012», так і з видами Харкова.
«Основна, так би мовити, філософська ідея клаптикового шиття - гармонійне поєднання окремих частин у єдине ціле, - пояснила куратор проекту директор школи-студії художнього текстилю «Шовковий шлях» Світлана Качалова. - altТому в усьому світі давно вже стали традиційними подібні колективні проекти, учасники яких, майстри клаптикового шиття з різних міст і країн, натхненні якою-небудь подією, шиють невеликі квілти однакового розміру (наприклад, квадрати 50х50см.) і надсилають організаторам, які вручну збирають їх у велике полотно. Як правило, квілт-обереги або квілт-привітання присвячуються ювілею міста або знаменним подіям: конференціям, змаганням, з'їздам, симпозіумам та експонуються на вулиці: на фасадах будівель, в парках, на стадіонах. У Росії, наприклад, клаптеву ковдру прийнято вважати символом майбутньої Олімпіади».
Першими це диво народної майстерності побачать тисячі іноземних вболівальників, які сьогодні, 13 червня о 18.30 вирушать з фан-зони від пл. Свободи до стадіону «Металіст». Коли вони пройдуть по вул. Іванова і дійдуть до вул. Пушкінської, саме в цьому місці вони побачать цей витвір народного мистецтва, в якому передані привітання. Нагадаємо, що наступна хода вболівальників відбудеться 17 червня, коли в Харкові буде проходити третій матч Євро-2012. Втім, квілт-шедевром художнього текстилю можна буде помилуватися на фасаді центру культури і мистецтва принаймні до кінця Євро-2012.

Учасники проекту квілт-оберіг «Харків-2012»:
1. Надія Терези (г.Мурманск)
2. Любов Зімченко (г.Мурманск)
3. Надія Маркіна (г.Мурманск)
4. Олена Кондращева (г.Тула)
5. Валентина Волкова (г.Тула)
6. Рита Кіченкова (г.Тула)
7. Марія Максютова (г.Подольск)
8. Суніцкая Т.А. (Г.Подольск)
9. Кулешова О.Н. (Г.Подольск)
10. Дедкова Л.А. (Г.Подольск)
11. Галина Хауліна (г.Подольск)
12. Майя Баглаева (м.Москва)
13. Зінаїда Власенко (м.Комсомольськ на Дніпрі)
14. Майя Миколаєва (м.Харків)
15. Наталя Хміль (м.Харків)
16. Галина Тарасова (м.Харків)
17. Ірина Кузнєцова (м.Харків)
18. Тетяна Котляренко (м.Харків)
19. Людмила Куліш (м.Харків)
20. Олена Рибальченко (м.Харків)
21. Тетяна Прохода (м.Харків)
22. Світлана Токаренко (м.Харків)
23. Ірина Озерова (м.Харків)
24. Олена Горошко (м.Харків)

Виставки

Немає звітів для показу