Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo cos rus

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

Новое в виртуальной галерее

Новая фотогалерея Центра

 

Ближайшие события

Нет событий

Календарь событий

Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
Разработка и сопровождение сайта: AnisLogo
Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Отдел инновационных культурных проектов и международного сотрудничества

A+ R A-
Рейтинг статьи:

Виступи дослідників свого роду

E-mail Печать

 

І знову в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся захід в рамках історико-культурного проекту «РОДОВІД».

17 березня 2016 року було влаштоване справжнє свято для бажаючих дізнатись про те, як і з чого саме починати дослідження свого родоводу. Перед аудиторією виступили дослідники, які своїми силами здійснювали пошуки інформації про своїх предків в архівах, інших містах та селах, з розповідей близьких та далеких родичів. Наприклад, як дослідити свій рід, якщо немає жодної ревізької казки, жодної метрики, жодного сповідального розпису?

Розпочався захід виступом дослідника з м. Києва Олександра Краковського, який представив своє родинне дерево, одним із відгалужень якого є рід відомого архітектора Шольца. Доповідач розповів про свої дослідження та шляхи пошуку інформації. Також дав рекомендації з чого варто розпочати свої розшуки та які прийоми та засоби використовувати для більш інформативного та повного дослідження. На його думку починати треба з опитування родичів та поїздки на місце проживання предків, з походу до місцевого краєзнавчого музею та архіву, спілкування з місцевими краєзнавцями та істориками. Головною метою своєї участі у нашому проекті О.Краковський назвав руйнування стереотипу про те, що самому докладне дослідження зробити неможливо, треба неодмінно наймати фахівців. Дослідник стверджує, що все можливо, якщо докладати зусиль і не здаватися!

Продовжили цикл надзвичайно пізнавальних та інформативних презентацій дослідники своїх родів Наталія Акімова та Аліна Ютіна. Звучали вірші, романси у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Валентини Шаровської, надзвичайно цікаві розповіді про роди Толбатовських-Толбатових, Колосових-Ліпських. Відвідувачі побачили якими можуть бути кінцеві результати родинних досліджень – у вигляді неймовірно красивої книги або чудового малюнку сімейного дерева із фотографіями членів родини.

Таким чином, ті хто відвідав захід мали змогу прослухати цікаві історії та легенди, поринути в історичне минуле, відчути теплу атмосферу мистецтва, а також дізнатись багато пізнавального та корисного для своєї подальшої генеалогічної діяльності.

Слід зазначити, що в рамках проекту «РОДОВІД» проведено та планується провести цілий ряд лекцій та семінарів, присвячених темам генеалогії. Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати генеалогічну виставку «ДЕРЕВО РОДА» та історико-культурні заходи в рамках цієї виставки.

e-max.it: your social media marketing partner