Нарада-зустріч з питань розвитку фольклору Харківської області | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:

Нарада-зустріч з питань розвитку фольклору Харківської області

23 травня 2011 року в Управлінні культури та туризму Харківської облдержадміністрації відбулась нарада-зустріч провідних фольклористів, етнографів, збирачів Харківщини з питань розвитку народної творчості та фольклору регіону. В нараді взяли участь: Д.П. Кузнєцов - начальник управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації, Т.В. Іщенко - директор Харківського організаційно-методичного центру культури і мистецтва, В.М. Осадча - завідувач кафедри українського народного співу та музичного фольклору, доцент Харківської державної академії культури, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України, Н. П. Олійник – голова Спілки етнографів та фольклористів м. Харкова, ініціатор та організатор дитячого етнофестиваля «Кроковоє коло», М. М. Пазич – ініціатор та директор етнофестиваля «Співочі тераси» (2009 р., м. Краснокутськ), Л.І. Новікова - доцент кафедри історії та теорії світової та української музичної культури Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського та Г.В. Лук’янець - керівник дослідницько-виконавського фольклористичного гурту «Муравський шлях», заслужена артистка України.

На нараді обговорювались питання підтримки, збереження, перспектив розвитку аутентичних жанрів народної творчості у Харківській області. Учасники зустрічі розглянули основні проблеми сучасного ставлення до фольклорного жанру: відсутність належного менеджменту для популяризації фольклорних колективів, творів, виробів народних майстрів в публікаціях та ЗМІ; необхідність систематичного опрацювання фольклорних фондів з наступним публікуванням кращих зразків народної культури на електронних носіях, видання каталогів народних майстрів та виконавців; участь у створенні всеукраїнського інтернетархіву фольклору України; необхідність постійної підтримки згасаючих фольклорних осередків з боку представників влади. Також прозвучали пропозиції з розвитку фестивальної практики, створення постійно діючого щорічного циклу фестивальних, концертних заходів у районах області відповідно до народного календарю та традиційних звичаїв, проведення семінарів, майстер-класів, круглих столів для керівників фольклорних (вокальних) гуртів, народних майстрів.

Сховати сніг