Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Division of Research and the revival of arts and crafts and exhibitions

A+ R A-
Article rating:
( 10 Votes )

Яким бачать світ діти, прикуті до ліжка, позбавлені зору, слуху - про це вони розповіли у малюнках

E-mail Print

Лише у дитинстві можна кататися на веселціВиставка дитячих творчих виробів і малюнків «Яким я хочу бачити цей світ» 26 січня відкрилася в обласному центрі культури і мистецтва. Юні творці - хлопці з обмеженими можливостями та позбавлені батьківського піклування.

На виставці представлено більше сотні робіт. Тут і картини, створені незрячими малюками за методом Брайля, і намальовані пальчиками дітьми з порушеннями опорно-рухової системи, а твори дітей, що не чують відрізняються насиченістю деталями.

Федя Качало, Настя Гльоза та Маша Шаталова представили яскраві малюнки«Діти, що не чують, помічають дрібниці і деталі, на які ми навіть не звертаємо уваги, тому їхні картини ретельно промальовані, в них виражено не тільки те, що оточує цих дітей, але і які почуття і емоції у них викликають ті чи інші образи», - пояснює викладач праці, кераміки та малювання обласного навчально-виховного комплексу для дітей з порушеннями слуху Вікторія Лупандіна.

Так, на малюнку 9-річної учениці 2-го класу Насті Гльози можна роздивитися всі деталі їхнього шкільного двору і околиць: тут і дитячий майданчик для ігор, і улюблені друзі. Крім малювання дівчинка захоплюється танцями, мімічною піснею, нещодавно пішла на легку атлетику.

Олександра Артеменко проілюструвала свій віршРоботи дітей, що не чують, кажуть фахівці, відрізняються особливо яскравими фарбами. А ось на малюнку 15-річної Олександри Артеменко можна побачити три фігури дівчат в різних образах. Так вона проілюструвала свій вірш про боротьбу добра і зла.

Олександра Артеменко хоче стати сценарістом у організації реслінгу«На першому плані стоїть звичайна дівчинка. А за її спиною в образі дівчини в чорному - зло, в білому - добро. В принципі добро і зло - це те, з чим ми стикаємося щодня. А ось що переможе, добро чи зло, залежить від нас самих: якщо ми будемо звертатися до інших людей з доброзичливістю, то і вони будуть відповідати нам тим самим», - каже Олександра.

Вона потрапила в спеціалізовану гімназію-інтернат для сліпих дітей ім. Короленка у 4-му класі. До цього навчалася у звичайній школі, але раптово різко став падати зір, і зараз цей процес стрімко прогресує. Всі свої внутрішні переживання дівчинка стала втілювати у віршах і малюнках. Говорячи про майбутню професію, Олександра зізнається:

Дівчата з гімназії ім. Короленка презентували свої роботи«Хочу бути сценаристом в міжнародній організації реслінгу».

Шестикласниці Настя Потапчук і Катя Науменко з цієї ж школи представили на виставці свої в'язані іграшки: пінгвінів на крижинці і божу корівку. Крім рукоділля дівчинки серйозно займаються музикою і танцями.

Директор центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко«Сьогодні у нас дуже зворушлива подія, - зазначила під час відкриття виставки директор обласного центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко. - Ця виставка змушує нас, дорослих, зайнятих щоденною метушнею і турботами, на мить зупинитися і задуматися про те, як ми живемо, куди поспішаємо, чи в правильному напрямку йдемо по життю. І тільки чисті душі дітей можуть дати відповіді на ці питання. Вони можуть в малюнку висловити і те, що їх радує, і те, що засмучує. І ми повинні про це замислитися».

А допомогли відкрити виставку гітарист Юстас Лаврусенко та учасники шоу-проекту «МАЙДАН'S» - діти з театру пластичної драми обласного палацу дитячої та юнацької творчості (керівник Наталя Майорова), що показали в танці бажання дітей піклуватися про планету Земля.

Цей проект планують пширити на весь світВиставка проводиться в рамках міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа». З неї стартує міжнародний проект Kids 'Republic (Всесвітній дитячий і молодіжний парламент), його мета - об'єднати дітей та молодь з різних країн, сприяти розкриттю та розвитку їх творчих здібностей. Все найближчим часом вібудеться конкурсний відбір робіт на тему "Яким я хочу бачити світ" серед усіх шкіл Харьковскьої області.

Організатори заходу: Обласний центр культури і мистецтва, Благодійний Фонд «Artworld» і Департамент праці та соцполітики міськради.

Учасники «МАЙДАН'S» у танці розповіли про бажання дітей зберегти ЗемлюНа виставці експонуються роботи дітей та молодих людей з Центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів та інвалідів дитинства «Промінь»; Харківської обласної спеціальної гімназії-інтернату для сліпих дітей ім. Короленка; Харківського обласного спеціального загальноосвітнього навчально-виховного комплексу для дітей з порушеннями слуху; Харківського дитячого будинку «Сім'я»; Харківського міського центру реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору».

Виставка буде проходити до 9 лютого. Адреса експозиції: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставковий зал 2-го поверху. Години роботи: з 10.00 до 17.30 (понеділок - субота).

e-max.it: your social media marketing partner

Exhibitions

No records to display