Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Division of Research and the revival of arts and crafts and exhibitions

A+ R A-
Article rating:
( 3 Votes )

Роль основ кольорознавства та спектрального кола у Петриківському розписі

E-mail Print


Спектральне колоУ центрі культури і мистецтва триває курс навчання з Петриківського розпису під керівництвом заслуженого майстра народної творчості України Тамари Олексіївни Вакуленко. Тема п'ятого заняття: «Основи кольорознавства у побудові композиції, спектральне коло».

Початок заняття Тамара Олексіївна присвятила теоретичному екскурсу до основ кольорознавства. Вважається, що є три основних кольори: жовтий, червоний і синій - разом зі своїми змішаними, другорядними кольорами вони розташовуються у строго визначеному систематичному порядку (так зване, спектральне коло). Чорний та білий у колірне (спектальне) коло не входять, оскільки позначають одночасне наявність або ж відсутність усіх трьох основних кольорів. Значення білого і чорного полягає, насамперед, у тому, що вони або посилюють, або пом'якшують основні та змішані кольори, значно розширюючи тим самим палітру колірного кола незліченною кількістю нюансів.

Основних кольорів спектру дванадцять. Всі спектральні кольори називаються хроматичними, а сірий, білий і чорний - ахроматичними. Взаємодоповнюючими кольорами є протилежно розташовані кольори в спектрі. Вони один одного доповнюють, тобто коли взаємодоповнюючі кольори розташовані поруч, то вони посилюють один одного, "запалюють".

Потім Тамара Олексіївна показала, як на практиці можна використовувати знання про кольорознавство і особливості спектрального кола. Адже дуже важливо спочатку перед роботою зробити «наліпок», тобто розкласти композицію за кольорами.

altналіпок

У другій половині заняття Тамара Олексіївна розкрила секрет зображення своєї «фірмової» пташки зі складним хвостом. Ця пташка - характерний, впізнанний стиль робіт Тамари Вакуленко. 

altalt

Кожен учасник майстер-класу зобразив свою пташку не менш красивою, ніж у самої майстрині.

altaltalt

А в кінці заняття був перегляд і аналіз домашніх робіт. Завдання полягало в тому, щоб зробити копію складної роботи з маленького формату на форматі А3, причому добірку кольорів потрібно було виконати самостійно, у своєму колориті. Всі учні із завданням впоралися, у всіх вийшли досить складні і грамотні роботи.

altaltaltalt

З кожним заняттям учасники майстер-класу поглиблюються в технологію Петриківського розпису, збагачуючи свої знання та навички, що позначається на їхніх роботах і на їхній творчості...

alt

Більш докладно і поглиблено Ви можете навчитися Петриківського розпису на наших заняттях. Навіть якщо Ви впевнені, що не вмієте малювати, ми допоможемо Вам опанувати основами майстерності Петриківського розпису і наповнити своє життя задоволенням створювати красу своїми руками.

Група на наступний курс навчання вже набирається.

Попередній запис за тел.: +38-066-189-00-97, +38 (057) 700-35-79.

м. Харків, вул. Пушкінська, 62.

e-max.it: your social media marketing partner

Exhibitions

No records to display