Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Division of Research and the revival of arts and crafts and exhibitions

A+ R A-
Article rating:

Виставка писанок «Вікно у дивосвіт»

E-mail Print

 DSC 0710 copy

14 квітня 2016 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбулось урочисте відкриття виставки писанок «Вікно у дивосвіт». Перші відвідувачі цього заходу отримали чудову можливість не тільки насолодитися рукотворною красою писанкової справи, а й поринути у світ найщиріших дитячих фантазій, автентичних символічних форм, та більше дізнатися про вікові традиції рідного краю.

За найскромнішими підрахунками, на виставці було презентовано близько 600 різноманітних писанкових виробів великодньої тематики, більшість з котрих належить авторству членів Харківського міського клубу писанкарства, який носить ім’я Анни Павлівни Овчаренко – почесного першопроходьця та ініціатора відродження писанкового художнього руху Слобожанщини.

Виставка «Вікно у дивосвіт» виявилась цікавою як з естетичної точки зору, так і з дослідницької: значна частина її експонатів носить яскраво виражений регіональний характер, та призвана практично ознайомити всіх гостей з відмінними рисами писанкового мистецтва різних історичних областей України. Так, наприклад, харківська майстриня, Світлана Ходячих, продемонструвала писанкове «обличчя» Поділля, підготувавши доволі стримані великодні «яєчні» вироби, характерні для цього регіону. На той час, інший автор – Моісєєва Ірина, своєю творчістю долучила відвідувачів до таємниці чернігівської писанки, яка відома більш яскравими кольорами та переважними солярними, рослинними орнаментами. Але, все ж основний акцент виставки було зроблено саме на традиціях писанкової майстерності Слобожанщини: більшість писанок відрізняють крупні, чіткі малюнки, домінуючі «кольори землеробства», квіткові, рослинні орнаменти.

Однак, різноманіття великодніх виробів виставки «Вікно у дивосвіт» зовсім не закінчується на етнічно-регіональному факторі . Навпаки, ще більший інтерес викликає та неперевершена палітра писанкових технік, до якої практично в повному обсязі звернулись сучасні слобожанські писанкарі. Серед представлених на виставці робіт, окрім безпосередньо писанок, можна зустріти: дряпанки (скробанки) – крашанки з характерними видряпаними, ажурними візерунками (Волкова Лариса), травленки – пофарбовані яйця з витравленими кислотою орнаментами (Лимар Галина, Моісєєва Ірина), капанки (крапанки) – великодні яйця, малюнок на котрі прийнято наносити краплями гарячого воску (Лимар Галина), а також надзвичайно майстерні мальованки, створені за допомогою пензлевого розпису (Наумова Жанна). Особливу глядацьку увагу привернули до себе так звані бісерки – святкові яйця, оздоблені приклеєним до шкаралупи бісером. Чудові приклади останніх було запропоновано Наталією Нікітюк та її талановитими учнями. Тим часом справжньою гордістю цьогорічної виставки можна назвати вишукані керамічні писанки місцевої майстрині Яни Вовк, а також унікальні великодні яйця з дерева, професійно інкрустовані та прикрашені різьбленням, які було створено спільними зусиллями представників відомої творчої асоціації «Декор».

Дуже цікавою, та мабуть найважливішою особливістю «Вікна у дивосвіт», як повноцінної творчої платформи, стала присутність вагомої кількості великодніх робіт (декоративних яєць, художніх композицій, ляльок-мотанок тощо), виконаних руками не тільки поважних майстрів, а й молодим поколінням писанкарів, які тільки починають свій життєвий шлях. Саме їх витвори мають подвійну надихаючу силу та в повному обсязі демонструють усю тематичну невичерпність, ціннісне безсмертя писанкарства.

Приємним сюрпризом для всіх відвідувачів виставки стала можливість особисто поспілкуватися з авторами великодніх експонатів, і навіть взяти у них декілька уроків писанкової справи упродовж щоденних майстер-класів.

e-max.it: your social media marketing partner

Exhibitions

No records to display