Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Division of Research and the revival of arts and crafts and exhibitions

A+ R A-
Article rating:

Розмаїття витончених виробів з природних матеріалів

E-mail Print

01

5 лютого у виставковій залі Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття виставки «Подих осені», де гостям були представлені різноманітні надзвичайно витончені вироби з природних матеріалів.

Різні матеріали і стилістика, різні жанри і теми, але всі твори об’єднує одна техніка виготовлення – плетіння. І якщо плетіння з лози добре знайоме більшості, то твори з кукурудзяного листя і соломи викликають неабияке зацікавлення та подив. Ще з давніх часів ремесло плетіння з соломи набуло поширення у слов’янських племен, які шанували хліборобські традиції і з особливою відданістю просили у Бога врожаю на наступний рік. Незмінним і донині є прагнення прикрашати оселю й створювати затишок за допомогою різноманітних побутових речей, які в давнину плели із соломи і кукурудзи через їх легкість і невагомість. Одними із таких є традиційні новорічні та різдвяні підвісні декоративні конструкції, які називають «павуками». Про звичай прикрашання ними оселі писав і український етнограф Василь Скуратівський, який розповідав про таємні зібрання дівчат напередодні Різдва задля плетіння різдвяних павуків.

Серед безлічі робіт, представлених на виставці, окремої уваги заслуговують роботи заслуженого майстра народної творчості України Галини Іванівни Воловик – незмінного з 1994 року керівника гуртка соломоплетіння «Колосок» Ізюмського міського Будинку дитячої та юнацької творчості. Галина Іванівна – учасниця міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських фестивалів і конкурсів з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, має багато учнів, роботи яких також представлені на виставці. Серед них і роботи Марини Синицької – талановитої майстрині та викладача гуртка «Колосок». Серед робіт Галини Іванівни на виставці можна побачити багато солом’яних панянок – Катерину, Слобожаночку і навіть Наталку-Полтавку. Чільне місце займає образ янгола, що є символом вищої духовності, чистоти та заступництва. На виставці він турботливо оберігає панянок від злих недругів та заздрісних очей.

Ремесло, якому Галина Іванівна навчає своїх учнів може бути втраченим через банальні проблеми з відсутністю побутових умов, оскільки приміщення Будинку дитячої та юнацької творчості не опалюється і подальше функціонування гуртка під великою загрозою. Не відомо навіть чи буде інша можливість у харків’ян побачити солом’яні роботи такого високого рівня на майбутніх виставках.

Не менш унікальними та видовищними є плетені роботи з кукурудзяного листя майстрині Людмили Славгородської, трав’яні роботи Олени Мешкової, плетені роботи з паперових трубочок та соломи Наталії Сороки, аплікації Марини Животової, лозоплетені роботи Ганни Шабанової та макраме Наталії Акімової.

Щоб описати понад 140 творів може не вистачити слів, проте побачивши це видовище один раз, ви точно прийдете сюди знову! Якщо ж зимові холоди пригнічують ваш настрій і відправляють «шукати осінь в лютому», то віднайдіть дорогу до «Осіннього подиху» в Центрі культури і мистецтва.

Виставку можна відвідати до 10 березня.

0203

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04

51383423 2190978200954598 5976816522780213248 o

e-max.it: your social media marketing partner

Exhibitions

No records to display