Подорожуємо дивовижною Україною (частина 6) | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Division of Research and the revival of arts and crafts and exhibitions

A+ R A-
Article rating:

Подорожуємо дивовижною Україною (частина 6)

 26062020

Багато прекрасних споруд, пов’язаних з життям і творчістю видатних постатей залишилось на Україні.

Одна з таких це садиба Ганських у с. Верхівня на Житомирщині була збудована наприкінці XVІІІ – початку XІX ст. у популярному на той час стилі ампір. До складу маєтку входили палац, родинна церква, два одноповерхових флігелі, винні погреби, різні господарські споруди та навколишній парк. Саме цю садибу у 1847р. вперше побачив Оноре де Бальзак,  який переїхав сюди до своєї коханої, Евеліни Ганської. Саме тут він створив свій роман «Втаємничений», написав п'єсу «Мачуха», працював над «Депутатом від Арсі», «Мадмуазель де Віссар або Франція за часів Конституції», «Дрібними буржуа». . В основу його "Селян" лягли враження від українського повстання. Без сумніву, він був щасливим тут, і свої останні твори написав теж у Верхівні.

Інший палац, розташований у Верхівці- палац Собанських , кін. ХІХ ст.. Один палац Собанських, що в Ободівці викликає у відвідувачів лише емоції занепаду та печалі від колишньої величі архітектури, оскільки зараз знаходиться в напівзруйнованому стані. Але у Верхівкі зберігся ще один палац Собанських, в якому в свій час побував і Олександр Пушкін. «Я рожден, чтобы любить и следовать за вами...». Ці рядки народилися по дорозі з Тульчина до маєтку Собанських у Верхівці, де Пушкін відвідував своїх друзів-декабристів.

Садиба Закревських , ХІХ ст, розташована в с.Березова Рудка, Пирятинського району, що на Полтавщні.  Садибний комплекс у східній частині Березової Рудки - одне з рукотворних див України, а саме центральна споруда − двоповерховий мурований палац збудований за проектом архітектора Євгена Червінського, учня відомого архітектора Тона. У 1840-і роки в гостях у братів Закревських неодноразово гостював під час своїх поїздок по Україні Тарас Шевченко. У Березовій Рудці він розпочав писати поему «Кавказ» і намалював не один портерт господарів маєтку Закревських.

Садиба Чечелів XVIІI ст. в с. Самчики - один із найблискучіших в Україні творів архітектури та садово-паркового мистецтва періоду зрілого класицизму... В ньому гостювало багато відомих людей. Гоятми тогочасного маєтку були навіть польські письменники Вацлав Лясоцький, К.Гіжицький, Євстафій Івановський (Геленіуш), А.Єловіцький, Юзеф Ігнацій Крашевський, які у своїх творах називають маєток Самчики – «замком», високо оцінюючи його мистецьку цінність.

Садиба родини Косачів в Колодяжном  ], де разом з родиною жила Леся Українка. Саме в цих краях Леся черпала натхнення до своєї казкової історії. Підтвердження цьому можна знайти в листах поетеси, яка згадувала про тутешні густі ліси, всяку "силу" лісову, водяну і польову та бездонне озеро. У музеї, розташованому нині в цій будівлі,  зберігаються ілюстрації до цієї драмі-феєрії, а в лісі біля нього можна знайти дерев'яні скульптури персонажів - Лісовика, Мавку, Потерчат...

Садиба в с. Слободкі-Шелехівській відома перш за все, щорічним гостюванням тут Анни Ахматової. Нині тут розташовується літературно-меморіальний музей Анни Ахматової і кожен охочий може приїздити сюди аби насолодитись краєвидами, що надихали поетессу.

Усі охочі відвідати ці прекрасні будівлі матимуть змогу зробити це вже цим літом. Подорожуй та став гештег #подорожуйУкраїною, аби все більша кількість людей дізнавалася про нові місця для відпочинку та подорожей.

26.06.20.1

26.06.20.2

26.06.20.3

26.06.20.5

26.06.20.6

26.06.20.7

26.06.20.4 copy

 

Exhibitions

No records to display

Сховати сніг