КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


afisha 00
 
Sunny art fest
 
kobzar zbirka
 
logo1
 
logo2
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Department of the Intangible Cultural Heritage Research and Creative Industries

A+ R A-
Article rating:

Зустріч з провідними генеалогами

E-mail Print

 DSC 0005

22 березня 2016 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва в рамках історико-культурного проекту «РОДОВІД» та генеалогічної виставки «ДЕРЕВО РОДУ» пройшов цілий комплекс заходів, присвячених розвитку та популяризації генеалогії та геральдики.

Перший захід розпочав відомий український генеалог з м. Біла Церква, геральдист, кандидат історичних наук Євген Чернецький, який провів семінар «Генеалогія та геральдика шляхетних родів». З його виступу присутні дізнались про усі тонкощі процесу виникнення та розвитку прізвищ та родинних гербів польської шляхти в Російській імперії, про те, як і чому родичі могли мати різні герби, від чого залежали певні зображення на гербах та печатках, про шлях надання дворянських титулів представникам польської шляхти.

Провідний дослідник генеалогії балтійських німців, кандидат історичних наук Михайло Катін-Ярцев в своїй авторській лекції «Лицарі Харківської губернії» розповів про відомі німецькі роди, які мешкали в Харкові, серед них барони Розени і фон Раден, фон дер Лауніци, Арнольді, Майтенфель, Фрейтаги, фон Ціглери та ін. Генеалогія більшості німецьких дворянських родів, які проживали в Харківській губернії, пов'язана з першими хрестовими походами, а значить вони ведуть свій відлік з кінця XI століття. Їх біографії повні героїчних подвигів та благородних вчинків і всі присутні мали змогу на лекції ознайомитись із маловідомими фактами відомих сімей.

Справжнім святом для поціновувачів історії стала зустріч із провідними генеалогами України: відомим дослідником проблем генеалогії із м. Вінниця Віктором Долецьким та істориком-архівістом з м. Полтава, генеалогом Володимиром Коротенком.

Після виступів дослідників аудиторія жваво обговорювала теми доповідей, а зацікавлені відвідувачі мали змогу поставити питання доповідачам.

Нагадуємо, що в рамках проекту «РОДОВІД» та генеалогічної виставки «Дерево роду» проведено цілий ряд лекцій та семінарів, присвячених темам генеалогії.

На цьому тижні запрошуємо всіх бажаючих:

23.03 о 12.00 год. на презентацію концепції створення пішохідної туристичної зони в центральній частині Харкова;

24.03 о 16.00 год. на презентацію оновленого сайту «Откуда родом»;

24.03 о 17.00 год. на презентацію оновлених генеалогічних видань;

25.03 о 12.00 год. на зустріч із представниками Фонду підтримки інформаційних проектів «Алгоніка»

25.03 о 14.00 год. на презентацію родоводу Рєпіних.

26.03 о 14.00 год. на інтерактивну лекцію за участю провідних художників України «Десята муза Харкова».

Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати генеалогічну виставку «ДЕРЕВО РОДУ» та історико-культурні заходи в рамках цієї виставки!

Click to open

e-max.it: your social media marketing partner