Школярі з Польщі познайомились з традиційним українським мистецтвом | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Department of the Intangible Cultural Heritage Research and Creative Industries

A+ R A-
Article rating:

Школярі з Польщі познайомились з традиційним українським мистецтвом

 

IMG 2296 copy

 

6 серпня 2018 року до Обласного організаційно - методичного центру культури і мистецтва завітали учасники міжнародної зміни з дитячого оздоровчого табору «Лісова галявина» (с. Високий, Харківська область).

 

Цього року Харківська область має честь приймати 20 польських школярів з гміни Раконевице. Дружба і взаєморозуміння між державами та народами починається з розуміння культурних цінностей і традицій один одного. В минулому році українські школярі відвідали табір у Польщі, і згодом цілий рік спілкувалися з новими польськими друзями, і ось, знову зустрілися у таборі в Харківській області. Гості з Польщі разом з українськими друзями відпочивають, знайомляться з українськими звичаями та обрядами, відвідують музеї Харкова, спілкуються та розважаються. З метою знайомства з українськими традиціями до Центру і завітали учасники цієї програми обміну. У виставкових залах вони побачили колекцію сучасних українських рушників від майстринь Харківської області та зразки старовинних рушників кінця ХІХ століття. Прадавню історію українського народу гості дізнавалися з художніх робіт вихованців образотворчої студії «Відродження» (с.Васищево, Харківська область).

 

Відомо, що пізнавати традицію краще на власному досвіді, аніж слухати і роздивлятися. Отже, учасникам табору майстри народної творчості запропонували власноруч зробити собі на згадку подарунки. Майстриня Ірина Шегда навчила робити просту народну іграшку «зайчик-на-пальчик», яку в давнину матусі робили одною з перших своїм діточкам, і простий браслет-крученик.

 

А з художницею Аллою Рукавіциною гості опанували майстерність побудови українського орнаменту, дізналися про сакральну символіку кожного елементу і спробували намалювати власний

 

орнамент, наповнивши його особистою символікою та змістом.IMG 2292IMG 2300IMG 2196

 

IMG 2262

Сховати метелика