Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Department of Cultural Work and Recreation

A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

В ООМЦКМ відбувся семінар для керівників хореографічних колективів Харківської області

E-mail Print

DSC 0206

Вже гарною традицією серед співробітників Харківського обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтва стали організація та проведення семінарів-практикумів художнього спрямування з метою безпосереднього дослідження проблем взаємодії керівників і вихованців аматорських колективів і взаємообміну творчим досвідом. Необхідність у подібних навчальних заходах викликана вимогами часу: розробкою нової концепції стратегічного розвитку культури України, згідно якої акцентується увага на формуванні хореографічного мистецтва в області у співзвуччі з сучасними трендами світового арт-простору. Зазначена актуальність обумовлює перегляд наявної кваліфікаційної категорії майстрів сцени за критеріями їх достатності та адекватності викликам ХХІ ст., що знаходить успішну реалізацію у науково-методичних проектах з підвищення професіональної підготовленості виконавців і фахової компетентності їх керманичів.

DSC 0252Згідно плану заходів на 2015 рік у приміщенні  КЗ «ООМЦКМ» 27 лютого 2015 року відбулися семінарські заняття для керівників хореографічних колективів закладів культури Харківської області за темою: «Актуальні тенденції розвитку хореографічної культури ХХІ ст. на прикладі парно-акробатичного та джаз-модерн танцю». Цього разу семінарське заняття було присвячене вивченню лексики технічного виконання підтримок у дуетних номерах та базовим позиціям танцювального глосарію джаз-модерну, а також ознайомленню з правилами безпеки у процесі постановчо-репетиційної та виконавсько-концертної роботи з використанням акробатичних елементів різного рівня складності. Керівники мистецьких об'єднань та їх учасники із зацікавленням сприймали надані методичні поради, ставили конкретні  запитання, на які одержували вичерпні професійні відповіді, а що особливо цінно – мали можливість одразу практично застосувати отримані знання, спробувавши особисто повторити продемонстровані майстрами рухи.

Яскрава доповідь художнього керівника шоу-театру «Xcluzity» Карпенка Олексія Олеговича на тему «Специфіка акробатично-парних елементів і техніка виконання підтримок у DSC 0284дуетному танці», яка пролунала у першому блоці семінару-практикуму, була синхронізована із ілюстративними виступами-макетами його талановитих вихованців Кулькової Ольги та Курганського Владислава. Ті з учасників, які не знехтували рекомендацією організаторів семінару забезпечити себе репетиційним одягом та взуттям, отримали унікальну можливість спробувати виконати цілу низку підтримок і танцювальних зв'язок дуетної хореографії.

DSC 0323Незвичну авторську розробку однієї з сучасних танцювальних практик модерн-джазу запропонувала керівник студії «Елегія» Мізіна Юлія Леонідівна. У етюдній композиції, яку виконав цей колектив, була наочно продемонстрована результативна плідних дослідницьких рефлексій над проблемним питанням взаємодії осі та периферії, а також значення "точок уваги" у виконавсько-постановчій діяльності. Розглянуті елементи і комбінації стали основним «будівельним матеріалом» при створенні спільної танцювальної імпровізації як ефективного досвіду роботи з тілом.DSC 0331

Слухачі семінару подякували запрошеним гостям за надзвичайно корисні та цікаво проведені майстер-класи, які дозволили оперативно ознайомитись із технічними особливостями парно-акробатичних елементів у хореографії дуетного типу та специфікою танцювальних рухів джаз-модерну, а також знайти відповіді на системні питання організації роботи з охорони праці, психології взаємовідносин у творчих колективах. Була висловлена щира подяка і співробітникам Центру, зокрема працівникам методичного відділу, за надані поради та інформаційну допомогу; особисту вдячність присутні адресували директору ООМЦКМ Омельченко Людмилі Григорівні, натхненна творча діяльність і турботливе відношення якої сприяє проведенню подібних навчально-методичних зустрічей. За підсумками проведеного під час семінару анкетування виявилося, що на сьогодні найбільшу зацікавленість не тільки серед керівників художніх угрупувань, а й їх учасників, викликає методологія освоєння сучасної хореографії, зокрема специфіка і техніка виконання підтримок у дуетній хореографії. Саме зазначену тематику, але у розширеному та ускладненому змістовному форматі, учасники семінару-практикуму висловили за пріоритетне побажання отримати в якості лекційно-практичного заняття наступного разу.

Фотогалерея заходу:

e-max.it: your social media marketing partner