Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

dovgenkofest

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2019
M T W T F S S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Department of Cultural Work and Recreation

A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

В ООМЦКМ відбувся семінар для керівників хореографічних колективів Харківської області

E-mail Print

DSC 0206

Вже гарною традицією серед співробітників Харківського обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтва стали організація та проведення семінарів-практикумів художнього спрямування з метою безпосереднього дослідження проблем взаємодії керівників і вихованців аматорських колективів і взаємообміну творчим досвідом. Необхідність у подібних навчальних заходах викликана вимогами часу: розробкою нової концепції стратегічного розвитку культури України, згідно якої акцентується увага на формуванні хореографічного мистецтва в області у співзвуччі з сучасними трендами світового арт-простору. Зазначена актуальність обумовлює перегляд наявної кваліфікаційної категорії майстрів сцени за критеріями їх достатності та адекватності викликам ХХІ ст., що знаходить успішну реалізацію у науково-методичних проектах з підвищення професіональної підготовленості виконавців і фахової компетентності їх керманичів.

DSC 0252Згідно плану заходів на 2015 рік у приміщенні  КЗ «ООМЦКМ» 27 лютого 2015 року відбулися семінарські заняття для керівників хореографічних колективів закладів культури Харківської області за темою: «Актуальні тенденції розвитку хореографічної культури ХХІ ст. на прикладі парно-акробатичного та джаз-модерн танцю». Цього разу семінарське заняття було присвячене вивченню лексики технічного виконання підтримок у дуетних номерах та базовим позиціям танцювального глосарію джаз-модерну, а також ознайомленню з правилами безпеки у процесі постановчо-репетиційної та виконавсько-концертної роботи з використанням акробатичних елементів різного рівня складності. Керівники мистецьких об'єднань та їх учасники із зацікавленням сприймали надані методичні поради, ставили конкретні  запитання, на які одержували вичерпні професійні відповіді, а що особливо цінно – мали можливість одразу практично застосувати отримані знання, спробувавши особисто повторити продемонстровані майстрами рухи.

Яскрава доповідь художнього керівника шоу-театру «Xcluzity» Карпенка Олексія Олеговича на тему «Специфіка акробатично-парних елементів і техніка виконання підтримок у DSC 0284дуетному танці», яка пролунала у першому блоці семінару-практикуму, була синхронізована із ілюстративними виступами-макетами його талановитих вихованців Кулькової Ольги та Курганського Владислава. Ті з учасників, які не знехтували рекомендацією організаторів семінару забезпечити себе репетиційним одягом та взуттям, отримали унікальну можливість спробувати виконати цілу низку підтримок і танцювальних зв'язок дуетної хореографії.

DSC 0323Незвичну авторську розробку однієї з сучасних танцювальних практик модерн-джазу запропонувала керівник студії «Елегія» Мізіна Юлія Леонідівна. У етюдній композиції, яку виконав цей колектив, була наочно продемонстрована результативна плідних дослідницьких рефлексій над проблемним питанням взаємодії осі та периферії, а також значення "точок уваги" у виконавсько-постановчій діяльності. Розглянуті елементи і комбінації стали основним «будівельним матеріалом» при створенні спільної танцювальної імпровізації як ефективного досвіду роботи з тілом.DSC 0331

Слухачі семінару подякували запрошеним гостям за надзвичайно корисні та цікаво проведені майстер-класи, які дозволили оперативно ознайомитись із технічними особливостями парно-акробатичних елементів у хореографії дуетного типу та специфікою танцювальних рухів джаз-модерну, а також знайти відповіді на системні питання організації роботи з охорони праці, психології взаємовідносин у творчих колективах. Була висловлена щира подяка і співробітникам Центру, зокрема працівникам методичного відділу, за надані поради та інформаційну допомогу; особисту вдячність присутні адресували директору ООМЦКМ Омельченко Людмилі Григорівні, натхненна творча діяльність і турботливе відношення якої сприяє проведенню подібних навчально-методичних зустрічей. За підсумками проведеного під час семінару анкетування виявилося, що на сьогодні найбільшу зацікавленість не тільки серед керівників художніх угрупувань, а й їх учасників, викликає методологія освоєння сучасної хореографії, зокрема специфіка і техніка виконання підтримок у дуетній хореографії. Саме зазначену тематику, але у розширеному та ускладненому змістовному форматі, учасники семінару-практикуму висловили за пріоритетне побажання отримати в якості лекційно-практичного заняття наступного разу.

Фотогалерея заходу:

e-max.it: your social media marketing partner