Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Department of Cultural Work and Recreation

A+ R A-
Article rating:

У Харкові відбувся щорічний регіональний конкурс читців «Вічне слово Кобзаря»

E-mail Print

 DSC 0240

21 березня 2015 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся щорічний регіональний конкурс читців «Вічне слово Кобзаря», присвячений творчості Т.Г.Шевченка.

Мета цього конкурсу - залучення широких верств населення, особливо молоді, до літературного надбання українського генія, «національного пророка», художника і поета Т.Г. Шевченка; розкриття краси поетичного слова, виявлення і підтримка талановитих аматорів Харківщини – поетів і читців.

DSC 0187Конкурсанти змагалися у двох вікових категоріях: діти до 16 років та дорослі з 17 років. Конкурсна програма передбачала 2 номінації: «Виконавець» та «Автор». В номінації «Виконавець» потрібно було виконати  один вірш або твір-прозу з творчості Т.Г. Шевченка (або вірш про Шевченка) та другий вірш на вибір конкурсанта. В номінації «Автор» виконували один вірш на вільну тему, другий – присвячений Т. Г. Шевченку. Критеріями оцінки були: художній рівень твору і якість його виконання, майстерність і самобутність виконання.

Цього року у конкурсі  взяли участь 36 виконавців з 17 районів області: Балаклійського, Близнюківського, Борівського, Валківського, Дворічанського, Дергачівського, Зачепилівського, Золочівського, Ізюмського, Лозівського, Нововодолазького, Первомайського, Печенізького, Сахновщинського, Харківського, Чугуївського, Шевченківського та 3-х міст області – м. Люботин,         м. Первомайськ та м. Чугуїв.DSC 0255

Конкурс розпочався з відеопоказу виконання творів Т. Шевченка артистами, аматорами, воїнами АТО та державними діячами. Це створило особливу проникливу атмосферу серед учасників та глядачів.

Найбільша кількість конкурсантів виступила в номінації «Виконавець», категорія «Діти» - 25 учасників, категорія «Дорослі»-7 виконавців. Номінацію «Автор» представили 4 конкурсанти в категорії «Дорослі».

Під час конкурсу пролунали такі вірші Т.Шевченка: «Катерина», «Сон», «Тополя», «Лілея», «І мертвим і живим..», «Наймичка», «Відьма», «Минають дні, минають ночі», «Сова», «Мені тринадцятий минало», «Садок вишневий коло хати» та інші. Самодіяльні автори виконали власні твори, присвячені Кобзарю.

Цього року велику увагу учасники надавали національним мотивам та національній символіці в одязі.

Конкурсанти запам'яталися членам журі та глядачам  своєю емоційністю і майстерністю, яскравими костюмами, вдало підібраним музичним супроводом.

DSC 0204Конкурсні виступи учасників оцінювало журі у складі:

Савенко О.В. - член Національної спілки журналістів України, заслужений діяч мистецтв України, головний режисер Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва;

Мякіннікова Л.М. - заступник директора Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, філолог;

Супруненко Н.А. -  член Національної  спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, заслужений діяч мистецтв України, поетеса;

Лук'яненко А.О. - викладач з режисури Харківського училища культури;

Любинський І.В. - головний спеціаліст КУ «Харківський обласний центр молоді»;

Чайка Е.М. - завідувач відділу з культурно-масової роботи Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, режисер, читець.

Переможцями конкурсу стали:

У номінації «Автор» ( категорія «Дорослі»)

1 місце – Герус Зоя Борисівна (Нововодолазький район)

2 місце – Грицай Яна Григорівна (Протопопівський СК Дергачівського району)

3 місце – Мозглякова Валентина (Довгеньківський СК Ізюмського району)

У номінації «Виконавець» (категорія «Діти»)

1 місце – Чередниченко Максим (Чугуївський район), Сиротіна Юлія (Катеринівський СБК Лозівського району)

2 місце – Літвін Іван (м. Люботин), Карпова Софія і Сазонов Ілля (Дергачівський район), Бистра Анастасія (Борівський район)

3 место – Микитенко Злата (м. Чугуїв), Полонська Ірина (Первомайський район)

У номінації «Виконавець» (категорія «Дорослі»)

1 місце – Волошина Любов Іванівна (Сахновщинський район)

2 місце – Горбель Ганна Вікторівна (Балаклійський район)DSC 0319

Лауреати конкурсу (1, 2, 3 місця в обох вікових категоріях) були нагороджені дипломами та призами. Всі учасники отримали Подяку за участь у конкурсі. Представниця Близнюківського району Скотаренко Валентина, яка виконала вірш Ніни Супруненко, отримала від поетеси збірку її віршів у подарунок із дарчим написом.

Переможці конкурсу також запрошуються до участі у Всеукраїнському літературно-мистецькому святі «В сім'ї вольній, новій...», що відбудеться 22 травня 2015 р. біля пам'ятника Т.Г.Шевченку в м. Харкові.

Відео з заходу можна переглянути тут

Фотогалерея заходу:

e-max.it: your social media marketing partner