Пісенним фестивалем "Згадаймо ті роки" місто Валки відсвяткувало 68-річчя визволення від фашистів | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 5 Votes )

Пісенним фестивалем "Згадаймо ті роки" місто Валки відсвяткувало 68-річчя визволення від фашистів

Copy_92f3562768-річницю визволення від німецько-фашистських загарбників та 365-ту річницю заснування Валківщина відсвяткувала 16 вересня фестивалем хорових колективів «Згадаймо ті роки». У цих заходах взяли участь не лише місцеві жителі, а й численні гості, які з’їхалися на свято.

_y_a5cbf79cНа фестивалі виступили 12 хорових колективів ветеранів Харкова та області. Почесним гостем фестивалю став народний хор ветеранів війни та праці міста Комсомольська Полтавської області.

Фестиваль «Згадаймо ті роки» започаткований управлінням культури і туризму Харківської облдержадміністрації, Валківською районною радою, Валківською райдержадміністрацією, КЗ «Валківський РНД «Іскра».

Цей Фестиваль покликаний сприяти творчій співпраці колективів художньої самодіяльності хорового жанру та стверджувати патріотичні почуття, його мета – збереження пісенної спадщини, розвиток сучасного хорового мистецтва.

Багатолюдна площа перед районним народним домом “Іскра” вкотре вітала учасників хорових колективів, які об’єднані не просто любов’ю до пісні, а чимось більшим, що дає їм можливість відчувати себе повноцінними громадянами України, активними членами суспільства, які своєю творчістю сприяють зміцненню добра, примноженню любові, збереженню миру і всього того, що є найкращим спадком для теперішніх і прийдешніх поколінь.

Copyy_b02b7cc6Традиційно зі сцени звучало багато слів вдячності та подяки визволителям за пройдені чесно солдатські дороги, активістам ветеранської пісенної творчості вручали осінні квіти, грамоти та подарунки. Ветеранські хори співають пісні про ті нелегкі роки, яких вони були очевидцями. Проте, нажаль, очевидців стає все менше… Тому до ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників хорових колективів - особливо шанобливе ставлення.

_y_06f0dce5Хвилюючим моментом стало вшанування учасників хорових колективів - ветеранів Великої Вітчизняної війни, які заспівали разом з чоловічою хоровою капелою ім. О. Масельського та всіма учасниками – хоровими коллективами пісню «День Победы» Давида Тухманова.

Валківська самодіяльна народна чоловіча хорова капела імені Героя України О. С. Масельського (керівник – заслужений діяч мистецтв України, почесний громадянин м. Валки - В. І. Ірха,) – на всю країну відомий пов-пред слобожанських ветеранських хорів. Цей колектив було створено на честь 30-річчя Дня Перемоги в 1975 році, до його складу увійшли ветерани війни та ветерани праці. Чимало на їх рахунку заслуг і відзнак, та, головне, цю чоловічу капелу завжди супроводжує постійна і незмінна любов слухачів. Їх виступи не раз зривали гучні оплески на сценах Харкова і інших міст, де побував з гастролями відомий колектив валківчан. Це міста-герої: Москва, Ленінград, Керч, Севастополь, Волгоград, Київ, Мінськ, - а також Полтавщина, Львівщина і Закарпаття.

Пісні виконувалися різної тематики, але половина із них була про Велику Вітчизняну війну.

_y_1d2e18ccПершою піснею, яку було заспівано капелою разом з ветеранами став відомий хіт «День Победы» композитора Давида Тухманова та поета-ветерана війни Володимира Харитонова:

 

"Здравствуй, мама, возвратились мы не все…

Босиком бы пробежаться по росе!

Пол-Европы прошагали, пол-Земли, -

Этот день мы приближали как могли..."

 

Цим було задано високу планку виконання й відповідний дух фестивалю. Кожний хоровий колектив виконував не менше трьох пісень. Співали не тільки українською, адже війна – це той загальний біль, що довелося відчути всім народам, з ким пліч о пліч довелося відстоювати рідну землю, і цей той біль, який назавжди залишиться в них у пам’яті.

Copy_y_e8d13b7dМайже перед самим завершенням фестивалю виступили й самодіяльний жіночій хоровий колектив Валківського РНД «Іскра», заснований у 1994 році за пропозицією директора Валківського РНД «Іскра», заслуженого працівника культури України – Оксани Михайлівни Холодної.

Всі учасники фестивалю отримали великі караваї – подарунок від валківської землі, - та спеціальні дипломи.

На завершення цього пісенного свята над Валківщиною гуло стоголосе відлуння гімну всіх справжніх патріотів України «Реве та стогне Дніпр широкий» Тараса Шевченка у виконанні зведеного хору всіх учасників фестивалю на чолі з самодіяльним народним хором української пісні «Дзвінкоголосі слобожани» Благодатненської та Олександрівської територіальних громад Валківського району, а під фінальні ноти здійнявся у небо святковий феєрверк.

 

Довідка:

- В першій половині XII ст., під час монголо-татарської навали, территорія Валківщини була спустошена і перетворилася на так зване "дике поле". Саме тут, між лісами і болотами, проходив Муравский шлях - шлях з Криму до Московії, на який здійснювали набіги за здобичею та невільниками кримскі і ногайські татари.

- З Валками пов'язане життя і діяльність багатьох видатних людей України. Ще у позаминулому столітті торував по цій землі свої стежки мандрівний філософ-просвітитель Григорій Сковорода, якого саме Валківська земля зцілила від важкого недугу і дарувала солодкі хвилини кохання.

- Бої за Валки – одна з найгероїчніших, та водночас і найкривавіших сторінок в історії Харківщини. У роки Великої Вітчизняної війни через Валки проходила лінія фронту – Мжинський рубіж. Район було звільнено від німецьких окупантів у вересні 1943 р. На полях Харківської області загинуло 270 тисяч бійців, і лише у Валках – 50 тисяч. Тринадцять жителів Валківського району були удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

Сховати метелика