Обласний центр культури і мистецтва пропонує вводити нові форми роботи районних будинків культури | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 5 Votes )

Обласний центр культури і мистецтва пропонує вводити нові форми роботи районних будинків культури

altРегіональний семінар для директорів районних будинків культури відбувся 25 жовтня 2011 року на базі обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтва. Основною ідеєю семінару була думка про необхідність вводити нові форми роботи в закладах культури на місцях, щоб відповідати сучасним вимогам в умовах реформування.

«Після реорганізації, яка сталася в цьому році, перед нашим центром постали абсолютно нові завдання в організації науково-дослідної, координаційної, масової та методичної роботи з установами культури області», - підкреслила директор центру Тетяна Іщенко.

За її словами, вимоги нинішнього часу, коли розпочато реформи у всіх сферах діяльності, припускають і нові форми роботи в галузі культури. Співробітники центру спільно з директорами районних будинків культури мають намір переорієнтувати роботу клубних установ таким чином, щоб в умовах оптимізації та дефіциту бюджетних коштів у людей був доступ до послуг у сфері культури на належному рівні.

Інформаційні технології в культурі

Одним з методів підвищення статусу установ культури та проведення реформ є впровадження інноваційних технологій та соціально-культурних проектів. І в центрі культури та мистецтва вже приступили до втілення в життя нових форм роботи.

Наприклад, як зазначив завідувач інформаційно-видавничого відділу Петро Мазур, інформаційне забезпечення обласного центру виведено на абсолютно новий рівень - оновився сайт обласного центру, на якому в щоденному режимі викладається інформація про події, що відбуваються в центрі культури та мистецтва і в культурному житті у регіоні, Україні, світі. Протягом кількох місяців рейтинг сайту зростає, сайт стає джерелом інформації для інших ЗМІ та у цілому сприяє популяризації різних жанрів культури і мистецтва.

Петро Мазур звернувся до директорів районних будинків культури підключитися до цього Інтернет-ресурсу. На базі обласного центру культури і мистецтва передбачається відкрити сайти для кожного з районних будинків культури, на яких було б відображено їхню діяльність, колеги з різних районів могли б обмінюватися інформацією, стежити за тим, що нового і корисного відбувається у сусідів.

Досвід бєлгородців

Заступник директора обласного центру культури і мистецтва Любов Мякіннікова розповіла про досвід російських колег-бєлгородців, які успішно впроваджують новий інноваційний проект «Модельних будинків культури».

«У Бєлгороді проходила Міжнародна науково-практична конференція «Модельний будинок культури - інноваційний ресурс соціально-економічного розвитку території», в роботі якої нам вдалося взяти участь, - каже Любов Мякіннікова. - Нам розповіли про досвід росіян щодо впровадження нових форм розвитку культури. Модельні будинки повинні стати базовими установами культури в районах, як модель - тобто зразок діяльності з організації неформального спілкування людей, що пропонує населенню послуги в сфері культури високої якості. Це головна умова, статус модельного будинку присвоюється тільки установі культури, будівля якої відремонтована, оснащена сучасним обладнанням та інвентарем, а штат укомплектований професійними кадрами».

Практика модельних будинків культури почала впроваджуватися 5 років тому і вже приносить плоди. Тільки минулого року в Білгородській області капітально відремонтовано 74 сільських закладів культури, що на 40% більше, ніж у 2009 році. На ці цілі росіяни не шкодують бюджетних грошей, і витрачають сотні мільйонів рублів. Зараз на Білгородщині з 750 культурно-дозвіллєвих установ 83 є модельними. За рахунок збільшення спектру та обсягу послуг та їх якості зростають і доходи будинків культури, що дозволяє постійно збільшувати зарплату співробітникам.

Нові форми подачі фольклору

Живу зацікавленість директорів РБК викликала обговорювана на семінарі тема «Проблеми розвитку фольклорного жанру в українських селах Слобожанщини». Як зазначила завідувачка лабораторії нематеріальної культурної спадщини обласного центру культури і мистецтва Галина Лук'янець, щоб зберегти практично вже вимираючі фольклорні жанри, потрібно застосовувати нестандартні підходи.

Наприклад, можна проводити виступи фольклорних колективів не в класичній формі концертів, а з включенням інтерактивних прийомів, залучаючи глядачів в обрядові дійства весіль або народних свят. А для популяризації фольклору можна «вклинювати» автентичні колективи у справжні весілля та інші сімейні урочистості, щоб розширювати коло мимовільних глядачів і слухачів, які запам'ятовували б народні традиції свого краю.

Також учасники семінару відвідали виставку гліптики Владлена Семенова «Геми-образи» в обласній художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» і побували у фольклорній вітальні обласного центру культури і мистецтва, яка проводилася на тему «Лірична балада у пісенній традиції Слобожанщини».

За досвідом - у Дергачі

А напередодні в рамках обласного семінару директора РБК побували в райцентрі Харківської області м. Дергачах, де їм показали зразковий будинок культури, з гарною матеріальною базою і великим спектром послуг у сфері культури.

У цьому районному будинку культури функціонує 26 клубних організацій, в яких бере участь 464 людини. На базі РБК проводиться 11 щорічних конкурсів і фестивалів. При районному Будинку культури працює методкабінет, який надає методичну допомогу всім клубним установам району. На його базі проводяться семінари, творчі лабораторії, майстер-класи.

Сховати метелика