Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo cos eng

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Department of Innovative Cultural Projects and International Cooperation

A+ R A-
Article rating:

Семінар «Геральдика міст та сіл України»

E-mail Print

 1122

16 березня 2016 року пройшов семінар для співробітників органів місцевого самоврядування Харківської області «Геральдика міст та сіл України».

В Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва триває історико-культурний проект «РОДОВІД». 16 березня 2016 року пройшов семінар для співробітників органів місцевого самоврядування Харківської області «Геральдика міст та сіл України».

Довгоочікуваний семінар зацікавив достатню кількість учасників завдяки виступу відомого вченого із м. Львів, доктора історичних наук, голови Українського генеалогічного товариства та автора малого гербу України Андрія Гречило.

Було розглянуто історію розвитку геральдичних символів, особливості створення та використання муніципальних гербів, емблем, хоругв у різних куточках України і, зокрема, гербів населених пунктів харківської губернії. Представлені зображення муніципальних гербів можна було порівняти і дослідити як зі зміною устрою змінювались геральдичні символи в певних місцевостях.

Так учасники семінару довідались, наприклад, що перші герби виникли як знаки окремих феодалів під час хрестових походів і були створені для того, щоб розрізняти закованих у лати і закритих щитами лицарів. Українські міста Правобережної України отримували герби у привілеях від польського короля і ініціатива у цьому процесі належала саме мешканцям або власникам міст. Після входження українських земель до складу Російської імперії на рівні місцевого самоврядування продовжувало діяти магдебурзьке право як звичаєве, а отже створювались і муніципальні герби. Ці традиції самоврядування переселенці також принесли і на Слобожанщину. А у 60-70 роках XX ст. в Україні населені пункти взагалі мали не стільки герби, скільки емблеми, які носили більше ідеологічний характер, ніж геральдичний.

Окрема частина лекції була присвячена визначенню обов’язкових правил кольорового та композиційного оформлення зображень на гербах як в минулому, так і в теперішній час.

Таким чином цей семінар дозволив прослідкувати розвиток геральдики від витоків до сучасності та надав можливість отримати теоретичні знання та практичні навички учасникам, які матимуть змогу застосувати їх під час зміни адміністративного розподілу і утворення громад.

Слід зазначити, що в рамках проекту «РОДОВІД» проведено та планується провести цілий ряд лекцій та семінарів, присвячених темам генеалогії. Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати генеалогічну виставку «ДЕРЕВО РОДА» та історико-культурні заходи в рамках цієї виставки.

e-max.it: your social media marketing partner