Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo cos eng

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Department of Innovative Cultural Projects and International Cooperation

A+ R A-
Article rating:

Виступи дослідників свого роду

E-mail Print

 

І знову в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся захід в рамках історико-культурного проекту «РОДОВІД».

17 березня 2016 року було влаштоване справжнє свято для бажаючих дізнатись про те, як і з чого саме починати дослідження свого родоводу. Перед аудиторією виступили дослідники, які своїми силами здійснювали пошуки інформації про своїх предків в архівах, інших містах та селах, з розповідей близьких та далеких родичів. Наприклад, як дослідити свій рід, якщо немає жодної ревізької казки, жодної метрики, жодного сповідального розпису?

Розпочався захід виступом дослідника з м. Києва Олександра Краковського, який представив своє родинне дерево, одним із відгалужень якого є рід відомого архітектора Шольца. Доповідач розповів про свої дослідження та шляхи пошуку інформації. Також дав рекомендації з чого варто розпочати свої розшуки та які прийоми та засоби використовувати для більш інформативного та повного дослідження. На його думку починати треба з опитування родичів та поїздки на місце проживання предків, з походу до місцевого краєзнавчого музею та архіву, спілкування з місцевими краєзнавцями та істориками. Головною метою своєї участі у нашому проекті О.Краковський назвав руйнування стереотипу про те, що самому докладне дослідження зробити неможливо, треба неодмінно наймати фахівців. Дослідник стверджує, що все можливо, якщо докладати зусиль і не здаватися!

Продовжили цикл надзвичайно пізнавальних та інформативних презентацій дослідники своїх родів Наталія Акімова та Аліна Ютіна. Звучали вірші, романси у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Валентини Шаровської, надзвичайно цікаві розповіді про роди Толбатовських-Толбатових, Колосових-Ліпських. Відвідувачі побачили якими можуть бути кінцеві результати родинних досліджень – у вигляді неймовірно красивої книги або чудового малюнку сімейного дерева із фотографіями членів родини.

Таким чином, ті хто відвідав захід мали змогу прослухати цікаві історії та легенди, поринути в історичне минуле, відчути теплу атмосферу мистецтва, а також дізнатись багато пізнавального та корисного для своєї подальшої генеалогічної діяльності.

Слід зазначити, що в рамках проекту «РОДОВІД» проведено та планується провести цілий ряд лекцій та семінарів, присвячених темам генеалогії. Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати генеалогічну виставку «ДЕРЕВО РОДА» та історико-культурні заходи в рамках цієї виставки.

e-max.it: your social media marketing partner