Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo ms ukr

Статут
 
folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

New Video

View Video

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin

Department of Modern Art Gallery "Art Slobozhanshchina"

A+ R A-
Article rating:
( 4 Votes )

Як ефективно руйнувати стіну між сценою та глядачем: рекомендації фотографа Бориса Близнюка

E-mail Print

 Борис БлизнюкПро організаційні, технічні та художні особливості театральної фотозйомки розповів директор «Харківського фотоклубу » Борис Близнюк. Його творча зустріч пройшла 13 листопада 2013 в стінах галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного центру культури і мистецтва.

Борис Близнюк - висококласний харківський фотограф. Не випадково його думка вже другий рік поспіль є одним з вирішальних при підведенні підсумків конкурсу театральної фотографії « 5- та стіна». Зустріч з ним почалася з визначення того, що таке « 5- та стіна» і що з нею відбувається в тому випадку, якщо фотографу вдалося зробити гарний знімок.

«5 – та стіна - це ілюзорний простір, який ми сприймаємо не безпосередньо, як у випадку присутності на концерті або театральній виставі, а вже у вигляді додатково обробленого матеріалу. Це може бути динамічне зображення з монітора телевізора або статична картинка, якщо ми говоримо про фотографії, - зазначив Борис Близнюк. - Якщо фотографу вдалося передати настрій події, яка відбувається на сцені, то так звана 5- та стіна руйнується. Допомогти подолати цю перепону здатний фотограф , який включений в тему, тобто заздалегідь необхідно добути максимум інформації про подію, яку буде відзнято . Картинку робить фотоапарат , але саме фотограф повинен наповнити її емоційністю, сенсом і змістом».

встреча с Борисом БлизнюкомЗ чого ж починається театральна фотозйомка? Яку техніку краще використовувати в театрах і концертних залах? У що одягнутися і де краще стати? З цими та безліччю інших питань стикаються як досвідчені фотографи, які раніше не працюють у цьому напрямку, так і аматори , які хотіли б зняти для домашнього архіву значну для них подію.

«Необхідно розуміти , що у випадку якщо ви плануєте знімати прем'єру , то ви її не побачите. Ідеальний варіант: прийти перший раз без фотоапарата , а другий раз вже фотографувати , враховуючи всі особливості , які можна для себе відзначити в перший візит . Це стосується залу, його освітлення, можливості переміщення по ньому, особливості постановки і так далі», - підкреслив фотограф.

Борис Близнюк виділив наступні етапи підготовки до театральної або концертної фотозйомки:

1. Пошук інформації про акторів / виконавців, режисера, трупу, постановку - про все , що стосується заходу, який планується знімати. Необхідно бути всебічно проінформованим не тільки для того, щоб найбільш змістовно показати дійство на знімках, але і щоб процес переговорів про дозвіл на зйомку пройшов з позитивним результатом.

2. Отримання акредитації на зйомку. Найчастіше зйомка в театрах, на концертах, у клубах заборонена . Необхідно зустрітися з адміністрацією закладу , заздалегідь підготувавши портфоліо , яке включає в себе не більше 15-20 знімків, максимально яскравих і близьких темі виступу, який планується знімати. Для розташування до себе можна пообіцяти подарувати кілька найбільш вдалих знімків театру , проте пам'ятайте, що в цьому випадку головне - тримати слово.

организаторы выставкиУ разі якщо дозвіл не було отримано, можна спробувати вдачу і знімати без дозволу , але при цьому потрібно бути готовим до того, що в будь-який момент це можуть помітити й вигнати із залу.

Якщо дозвіл отримано, необхідно обговорити з організаторами організаційні моменти: можливість переміщення по залу, користування спалахом (у разі театральної зйомки однозначно спалахом користуватися не можна, оскільки це заважає і акторам , і глядачам).

3. Технічна підготовка апаратури і спорядження. Якщо зйомка проводиться на любительську фотокамеру для домашнього архіву , то головне тут - не забути вимкнути спалах , вогник автофокусу і звук клацання об'єктиву, тобто звести до мінімуму всі відволікаючі моменти. Один з головних законів театральної та концертної фотозйомки - це не заважати акторам, глядачам і колегам. Це ж стосується і професіоналів, але їм необхідна більш грунтовна підготовка.

Якщо ви щасливий володар кількох камер, то виберіть для роботи найбільш зручну для вас, ту, в якій максимально швидко зможете змінити настройки, замінити акумулятор.

Важливим є підготовка додаткового спорядження: запасні карти пам'яті , акумулятори , мініатюрний ліхтарик з локальним світлодіодом для підсвічування камери в разі технічної необхідності, серветка для очищення об'єктива.

Одяг для фотозйомки повинна бути максимально зручна. Борис Близнюк рекомендував обзавестися фотожилетом, в нього можна скласти все необхідне спорядження. Важливо визначити для кожної речі постійне місце в ньому, це дозволить прискорити роботу. У процесі зйомки необхідно швидко реагувати , тому що постійно змінюються світлові умови і руху дійових осіб.

4. Вибір оптимального місця зйомки. Ви можете бути поставлені в ситуацію, коли місце зйомки буде визначено домовленістю з адміністрацією. Якщо є можливість вибору, то оптимальне місце - прохід посередині. Тут можна змінити точку зйомки, схилившись у бік , не заважаючи при цьому іншим глядачам . Якщо є можливість переміщатися по залу, необхідно нею обов'язково скористатися, це велика перевага. Штатив зменшує мобільність, замість нього можна скористатися будь-який інший жорсткої опорою (стіна , спинка стільця).

5 . Залишається ще одне важливе питання: коли фотографувати? Для якості фотографії вдало буде зафіксувати момент завмирання, крім того, часто це моменти емоційного напруження, необхідно вловити емоцію, характер.

встреча с Борисом Близнюком«Театральна фотозйомка не обмежується виставою на сцені, можна зробити відмінні кадри в антракті, спробувати зняти за лаштунками домовившись попередньо і проявивши здорове нахабство « фотографа , як і вовка , ноги годують » , - ділиться досвідом Борис Близнюк.

Після того, як зйомка закінчена, настає момент відбору фотографій. Тут важливо, щоб знімки були зроблені в максимальній якості, це дасть більше можливостей для редагування. Грамотна додаткова обробка сприяє розкриттю смислів фотографії , підкреслення її настрій. Це може відображатися в композиційному, тональному, кольоровому доопрацюванні.

«У фотографії повинна бути начинка всередині, а не тільки зовнішні ефекти. Моє побажання для аудиторії - це робити розумні і грамотні твори, а не гнатися за одноденним враженням» , - рекомендує Борис Близнюк.

Нагадаємо, що виставка за підсумками конкурсу театральної фотозйомки «5 - та стіна» експонується в галереї « Мистецтво Слобожанщини» до 30 листопада 2013 року.

Фотографії творчої зустрічі

e-max.it: your social media marketing partner

Exhibitions

Prev Next

Персональна виставка графіки харківської художниці Одарки Воронової «Перевтілення»

  З 10 по 24 лютого 2018 року в художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва проходить...

Read more

Виставка сучасного українського іконопису

  З 19 січня по 3 лютого 2018 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва ...

Read more

Виставка художніх робіт «Різдвяний подарунок Слобожанщині»

  Виставка художніх робіт викладачів та учнів художнього відділення Первомайської дитячої школи мистецтв «Різдвяний подарунок Слобожанщині»   28 ...

Read more

Виставка живопису, графіки, скульптури сучасних художників «Образ дитини»

    З 7 по 23 грудня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва  експонується вист...

Read more

Збірна виставка робіт з валяння "Вовна сучасності. Нові реалії традицій"

  16 листопада 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття збі...

Read more

Персональна виставка графічних робіт і батика Алли Рукавіциної «Луной был полон сад»

  21 жовтня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна вис...

Read more

Персональна виставка живопису та графіки харківського художника Сергія Грічанка «My dream Israel»

26 жовтня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна виставка...

Read more

Персональна виставка батику та художніх робіт Наталії Владимирової «Декоративна Україна»

      З 14 по 30 вересня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтв...

Read more

Фотовиставка переможців конкурсу «5-та стіна. Театри Харківщини»

23 серпня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося урочисте відкриття фо...

Read more

Персональна виставка живопису Юрія Кузнєцова «За покликом пензля»

4 серпня 2017 року у галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персонал...

Read more

Персональна виставка акварелі Ольги Бабіч «Увертюра»

6 липня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття персональної ...

Read more

Виставка дитячих малюнків учнів шкіл Харкова і Харківської області «Оберігаємо життя!»

  15 червня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття вистав...

Read more

Підсумкова обласна виставка художніх робіт «Надія Слобожанщини»

25 травня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрито Підсумков...

Read more

VII виставка студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність»

27 квітня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася VII виставка студе...

Read more

Виставка художніх робіт «Мить»

 6 квітня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва розпочала експ...

Read more

Міжнародна виставка китайського живопису «Мистецтво Чжень Шань Жень»

16 березня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася Міжнар...

Read more

Виставка художніх робіт (гобелен, живопис) Антоніни Анорічевої-Єрьомки «Українська рапсодія»

23 лютого 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась персона...

Read more

Персональна фотовиставка жіночого портрета Валентини Хруслової «Чарівна і загадкова»

2 лютого 2017 року галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональн...

Read more

Обласна виставка кераміки та художніх робіт «Різдвяний подарунок Слобожанщині»

    12 січня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась  О...

Read more

Х підсумкова фотовиставка Обласної громадської організації «Харківський фотоклуб» «FOCUSники»

  22 грудня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась 10...

Read more

Виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової

  Виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової «НЮ. Живопис. Графіка. Скульптура»   1 грудня 2016 року в галереї «Мист...

Read more

Персональна виставка гобеленів Олега Слєпцова «Архітектурний пейзаж»

10 листопада 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулось від...

Read more

Виставка Анатолія Мороза (Архімандрита Миколая) «Тут і зараз»

  20 жовтня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась пе...

Read more

Виставка живопису Марка Константинопольського «Етюдні переспіви»

  29 вересня 2016 року в стінах мистецької галереї «Мистецтво Слобожанщини» відкрилась персональна виставка живопису харківського художника Марка К...

Read more

Виставка Харитона Думбур, Олени Думбур і Олександра Петрова «Слобожанська Меотида»

      8 вересня 2016 року в стінах художньої галереї «Мистецтво Слобожанщини» відбулося відкриття виставки харківських художників - живописця Хар...

Read more