Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo ms ukr

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Безперечними авторитетами для сучасної молоді є зовсім не особистості, а ... Google та Yandex

E-mail Print
Article without translation

1 007Хто такі тлумачі і чим займаються інтерпретатори – відповіді на ці питання 6 березня шукали відвідувачі філософського кафе в галереї «Мистецтво Слобожанщини». Ідейний натхненник та ведучий цих зустрічей письменник Анатолій Кутник пропонував присутнім розібратися, хто ж у наш час бере на себе сміливість тлумачити соціокультурні явища. Формат зустрічі філософського кафе передбачає розмову в неформальній обстановці, тут кожен може бути впевнений, що його почують.

1 013«Якщо говорити про давні часи, то тлумачі – це були люди, які мали абсолютний авторитет і незаперечну позицію в суспільстві,– говорить Анатолій Кутник.– А що ж відбувається в наш час? Виявляється, що зараз будь-яка людина може говорити про що завгодно. Зараз поняття тлумача і інтерпретатора більш гнучкі. Тому цілком природним чином виникає питання, а хто ж сьогодні тлумачі? Чия думка авторитетна для більшої частини суспільства?»

Таке, здавалося б, просте питання викликало в аудиторії замішання.

1 018 1«Персона авторитету для кожної особистості залежить від того, до якої цивілізації себе зараховує людина, і що вона сприймає з цієї цивілізації: мораль, етичні та соціальні норми»,– припустив Анатолій Кутник.

«А хто зараз, з нині живущих, є моральним авторитетом у суспільстві»,– поставив питання присутній на зустрічі журналіст Дмитро Овсянкин. Але учасники засідання філософського кафе не змогли назвати таких авторитетів.

1 019 1Виникла дискусія, а хто ж взагалі може бути, якщо не моральним авторитетом, то хоча б тим, до кого будуть прислухатися. Люди більш старшого покоління таких людей називали, але практично всі вони, на жаль, уже пішли з життя. Відвідувачі філософського кафе називали авторитетами для себе таких видатних діячів, як В. Висоцький, Є. Євтушенко, М. Цвєтаєва, І. Глазунов, М. Амосов. Але все одно це авторитети тільки для певних груп людей, які можуть стикатися один з одним, а можуть і зовсім не перетинатися.

1 032Парадоксальну і несподівану гіпотезу озвучили представники молодого покоління: безперечними авторитетами, до яких молодь звертається в пошуках відповідей, є Google та Yandex. На перший погляд, ця заява безглузда. Але в ході розмови з'ясувалося, що пошукові системи дають ширину смислів для власного розуміння. І, як з'ясувалося, люди більш старшого покоління були орієнтовані на особистості, а зараз молодь розуміє, що публічний тлумач, який несе свої смисли – це продукт PR, тому й довіри до нього немає.

1 024«Виявилося, що для багатьох безперечні авторитети є тільки в кожній окремо взятій області. Крім того, більшості людей розуміння не потрібно – потрібні відповіді, а чіткі відповіді набудь-які питання можуть бути тільки в умовах обмеженості парадигми свідомості. Що ми можемо спостерігати, наприклад, в релігійних сектах чи серед послідовників якогось ідеолога, який і виступає тлумачем для своїх учнів»,– підсумував результати дискусії Анатолій Кутник.

1 087 11 0431 041 1 copy1 0461 049 copy1 0631 065 11 079 copy copy1 083 copy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

e-max.it: your social media marketing partner