Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo ms ukr

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Ліквідація безграмотності у фотографії відбулася у галереї «Мистецтво Слобожанщини»

E-mail Print
Article without translation

1 018 29 березня в художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» пройшов майстер-клас з основ фотографії, його тема звучала так: «Як не робити дурних помилок». Своїм досвідом ділилися харківські фотохудожники Олександр Ляшенко і Владлен Василенко.

Проводити майстер-класи Владлену і Олександру не у новинку. У них вже є досвід викладання – вони навчають тонкощам фотозйомки в харківській фотошколі «Позитив +».

З чого починати?

1 015Знайомити з премудростями фотографування почали зі з'ясування того, що ж таке фотографія. На це елементарне питання далеко не кожен може відповісти правильно, дати достатньо повне пояснення учасники майстер-класу змогли тільки колективно.

1 022 2Виявляється, слово «фотографія» має давньогрецьке походження й буквально означає «техніка малювання світлом». В основі фотографії лежить світло, тому багато часу фотографи приділили розмови про фізичну основу фотографії і ролі світла.

«Недаремно для початкового майстер-класу про основи фотомистецтва ми вибрали саме таку назву «Як не робити дурних помилок». Професіонал – це людина, яка зробила найбільше помилок і навчилася їх не робити, або навчилася їх не робити, виходячи з чужого досвіду»,– вважає Владлен Василенко.

1 031 1 copyОлександр Ляшенко підбадьорив присутніх на початку заняття таким афоризмом: «Якщо ти зробив помилку, значить ти намагався щось зробити. Тому пробуємо фотографувати і не боїмося помилятися».

Як зробити шедевр?

На майстер-клас всі учасники прийшли з фотоапаратами. І відразу ж Владлен спробував розвінчати існуючу оману: «Багато хто говорить, що у них погана камера, і тому виходять неважливі знімки. Це неправда. Навіть маючи найкращий професійний фотоапарат недосвідчена людина все-одно отримає погані знімки, а професіонал зможе зробити класне фото навіть звичайною «мильницею».

Сучасна цифрова техніка, простота і доступність усіх фотопроцесів роблять мистецтво фотографії доступним широким масам. Багато хто з нас, не замислюючись, з легкістю робить фотографії своїх близьких, відображає пам'ятні події, але серед таких фото, дійсно, художніх знімків дуже мало.

1 007 1Олександр Ляшенко запропонував два шляхи отримання шедевру: «Ви можете зробити триста знімків і серед них може виявитися шедевр, а можете довго готуватися до зйомки і зробити один кадр, але ідеальний. Як ви будете діяти – ваш вибір».

В якості девізу перед початком практичної частини було запропоновано тезу «Перед тим, як натиснути на кнопочку, ми думаємо».

Авторежим краще не використовувати

Олександр і Владлен намагалися донести до аудиторії, що фотографувати в авторежимі – це погано. Майстри наголосили: навіть не професіоналові можна і потрібно самостійно виставляти необхідні параметри, а не покладатися на незрозумілі і не передбачувані авто установки. Це вони з легкістю довели кількома порівняльними знімками, які були зроблені в різних режимах.

Чим далі, тим більше усі занурювалися у спеціальні терміни. Ставали простими і зрозумілими такі слова, як «час експозиції», «витримка», «баланс білого», «замкнута композиція», «правило третин». До речі, сітка, побудована за правилом третин, використовується в видошукачах деяких фотоапаратів для полегшення компоновки кадру.

1 017 copyЗа досить короткий термін майстрам фотосправи вдалося розповісти про всі базові поняття фотографії, при цьому свою розповідь вони ілюстрували безліччю наочного матеріалу і змогли створити дуже легку робочу атмосферу. Всім вдалося приділити увагу і на всі питання були отримані відповіді. Резюмуючи підсумки першої зустрічі, новачки у фотографії винесли для себе кілька головних моментів: 1) ніколи не фотографувати в авторежимі, 2) ніколи не використовувати цифровий зум, а краще підійти ближче, 3) намагатися не використовувати вбудований автоспалах – з ним ви ніколи не отримаєте хороших знімків, 4) перед тим, як натиснути на кнопочку, думаємо, 5) у фотографії всі правила потрібно порушувати.

Передбачається, що це тільки перша зустріч Олександра Ляшенко та Владлена Василенко з початківцями фотографами. Майстри фотомистецтва заявили про намір створити на базі галереї «Мистецтво Слобожанщини» фотоклуб, в рамках якого можна буде регулярно приходити і спілкуватися, ділитися враженнями й успіхами, радитися і знаходити відповіді на свої запитання, обговорювати світові шедеври і власні роботи.

Сподіваємося, такі зустрічі і майстер-класи об'єднають в галереї професіоналів і фотолюбителів в фотоклуб, учасники якого зможуть ділитися досвідом, експериментувати і вчитися. Слідкуйте за анонсами про наступні зустрічі на нашому сайті.

e-max.it: your social media marketing partner