Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Персональна виставка гобеленів Олега Слєпцова «Архітектурний пейзаж»

E-mail Print

 DSC 0039 copy

10 листопада 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулось відкриття персональної виставки гобеленів Олега Слєпцова «Архітектурний пейзаж» (м. Київ).

Архітектор, художник, музикант, композитор, викладач, вчений, винахідник, художник і майстер декоративно-ужиткового мистецтва – таким багатогранним є талант автора.

Олега Слєпцова з повною впевненістю можна назвати універсальною людиною, яка розвивається не в одному, а в декількох видах діяльності, при цьому, досягаючи помітних успіхів у кожному з них.

Будучи відомим українським архітектором світового масштабу (що підтверджує виграний міжнародний конкурс, і реалізований проект масштабної резиденції Kempinski Palm Jumeirah в Дубаї), Олег Слєпцов продовжує реалізовувати себе і в інших сферах творчості, відкриваючи її нові грані. Однією з таких сфер став гобелен.

Створення гобеленів – дуже трудомісткий процес. Виготовляються вони вручну, і вимагають високої майстерності, особливої уважності і великої кількості часу. Безумовно, вплив на роботи автора виставки справила його основна професія. Але гобелени Олега Слєпцова не є лише документально-реалістичним відображенням архітектури, а передають його внутрішнє бачення, яке відображається в певних естетичних рішеннях. В його гобеленах архітектура немов оживає, наповнюючись енергетикою теплоти, інтимності, казкової таємничості, набуваючи нових смислів.

Багато подорожуючи по Україні та світу, автор прагне показати різноманітність і багатство класичного і сучасного зодчества. У витканих композиціях автор втілює і панорамні, загальні плани примітних архітектурних домінант і ансамблів, і характерні деталі, виявляючи їх естетичність: башточки, сходи, арки, вікна, димарі, різні елементи декору. Гобелени Олега Слєпцова позбавлені навмисної декоративності, яка досить часто зустрічається в цьому жанрі. Помітна «по-архітекторськи» точна і вивірена робота і в композиції, і в колориті.

В експозиції виставки «Архітектурний пейзаж» присутні як монохромні, так і поліхромні гобелени. Монохромні і двоколірні гобелени відрізняються своєю графічністю, великою увагою до ліній, грою на контрастах і насиченості. Поліхромні роботи більш лаконічні, але й більш мальовничі; в них помітний експериментальний підхід в роботі з колористичною гамою. Відмінною особливістю гобеленів Олега Слєпцова, як архітектора, є об'ємність зображення, перспектива і світлотіньове пророблення, що є досить нетиповим явищем для творів даної техніки. Архітектура і природа на творах автора не вступають у конфлікт, а навпаки - доповнюють одна одну, виступаючи єдиним гармонійним ансамблем.

Люди досить рідко зображені на гобеленах Олега Слєпцова, але скрізь відчувається їх незрима присутність, у тому числі – через архітектурні витвори, в які вони вкладали частинку своєї душі, створюючи їх, або просто існуючи в їх просторі, тим самим формуючи певне соціальне середовище і атмосферу.

Олег Слєпцов на своєму прикладі доводить, що і в 21 столітті, столітті непростому і дуже прискореному, можна розкривати себе у багатьох сферах діяльності і осягати всю багатогранність людських можливостей, поєднуючи в собі такі протилежні якості, як вивірену раціональну жорсткість і м'яку ліричну чуттєвість. Важливу роль в цьому з'єднанні відіграє творчість, так як саме воно дозволяє найбільш повно і насичено відчувати життя, з допомогою творчого процесу проникаючи в саму її суть, і постійно ставлячи перед людиною два головних питання: «Хто я?» і «Навіщо я?

Мистецтвознавець Олександр Афанасьєв

e-max.it: your social media marketing partner