Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Х підсумкова фотовиставка Обласної громадської організації «Харківський фотоклуб» «FOCUSники»

E-mail Print

 

DSC 0002 copy copy copy copy copy copy

 

22 грудня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась 10-та підсумкова фотовиставка Обласної громадської організації «Харківський фотоклуб» «FOCUSники». У виставці взяли участь 14 авторів, які представили свої кращі роботи за 2016 рік.

 

На виставці експонуються як роботи людей, які професійно займаються фотографією, так і тих, для кого цей вид мистецтва є хобі, і засобом розкрити себе з іншого, нового боку. Не дивлячись на це, у кожного з учасників виставки є сформований індивідуальний підхід до своєї улюбленої справи. Велике жанрове (пейзажна, вулична, панорамна, портретна і натюрмортна фотографія) та стильове розмаїття відображає головну особливість Харківського фотоклубу - відкритість і творчу свободу.

 

На виставці у великій кількості представлений жанр стріт-фото або вуличної фотографії (Микола Довбиш, Людмила Санжаревська, Вікторія Стремовська, Лідія Цапко, Євген Брезицький, Ірина Деркач, Олександр Маляренко), який зараз користується великою популярністю. Основним принципом даного напрямку фотографії є безпосереднє відображення реальності, без використання постановочних зйомок і монтажу. Одних учасників виставки цікавить поєднання різних форм, предметів, геометричні і фактурні співвідношення, інших - люди, виявлення їх характеру і внутрішніх особливостей, а також - існування людини в різних умовах і контекстах: життя в тих чи інших містах чи навіть країнах, або в урбанізованому просторі як такому. Загальним для фотографів даного напрямку, представлених на виставці, є принцип моменту - фотографування певного візуального ряду, що збігається з внутрішнім емоційним відгуком в певний відрізок часу.DSC 0012 copy

 

Значна частина фотографій виставки відноситься до портрету (Тетяна Юрченко, Катерина Погрібна, Валерій Голоха, Тетяна Бутвіна, Зоя Костіна). Портрет, будучи класичним жанром фотографії, залишається актуальним і в наш час. Незважаючи на удавану лаконічність, цей жанр є досить важким, адже фотографу-портретисту необхідно не тільки відобразити зовнішність, але й зуміти виявити внутрішні індивідуальні особливості людей, впіймати різні емоційні стани, і найбільш повно і достовірно відобразити їх за допомогою прийомів художньої фотографії. Це з успіхом вдається представникам Харківського фотоклубу.

 

Спостереження за природою також привертає фотографів Харківського фотоклубу «FOCUSнікі» (Тетяна Юрченко, Костянтин Костін, Лідія Цапко, Валерій Голоха, Зоя Костіна, Сергій Воробйов). І на це є свої причини. Фотоапарат в руках людини може стати інструментом спілкування з природою, виявлення її таємниць і секретів. Цей жанр дозволяє висловити свої емоції і переживання через саму природу. У цьому випадку людина, за допомогою фотомистецтва, стає одним цілим з нею.

 

Цікавим, і досить рідкісним жанром фотографії, який також представлений на виставці, є натюрморт. Роботам Тетяни Бутвіної властива мальовничість і контрастність, що наповнюють фотографії ліричним настроєм і яскравою експресією. Вони повною мірою доводять, що весь спектр почуттів (смуток, радість, надію і тд.) можна передати навіть за допомогою поєднань різних рослин, посуду, побутових предметів, і завдяки високій майстерності фотографа.DSC 0079DSC 0015

 

Загальним моментом, що об'єднує настільки різнопланову творчість представників Харківського фотоклубу «FOCUSники», є любов до фотографії і до мистецтва в цілому. Не дивлячись на свою назву «FOCUSники» дотримуються одного з головних принципів фотографії - безпосереднього відображення реальності. Але реальність, це не тільки те, що ми бачимо: це наші думки, почуття, сприйняття. Вміння висловити і ці аспекти реальності дуже важливо для фотографа, адже фотографія є своєрідним дзеркалом, що дозволяє заглянути в глибини самого себе.

 

Олександр Афанасьєв

 

e-max.it: your social media marketing partner