Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Персональна виставка живопису Юрія Кузнєцова «За покликом пензля»

E-mail Print
Article without translation

DSC 0252 copy copy copy copy4 серпня 2017 року у галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна виставка живопису Юрія Кузнєцова «За покликом пензля».
DSC 0252 copy copy copy copy copy4 серпня 2017 року у галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна виставка живопису Юрія Кузнєцова «За покликом пензля».


З урочистою промовою та побажаннями подальших творчих успіхів виступили друзі, колеги, а також фахівці в сфері мистецтва: Водовозов Євген Наумович – заступник міського голови з питань інфраструктури міста, член виконавчого комітету Харківської міської ради; Руденко Андрій Іванович – заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства; Дуденко Світлана Іванівна – головний художник м. Харкова, начальник відділу дизайну Харківської міської ради, член спілки дизайнерів; Сиделева Ірина Миколаївна – зав. відділом наукової популяризації Харківського Художнього музею; Коган Марина – фотограф, викладач фотографії. Виступаючі відзначили щирість і душевність, які автор вкладає в свої роботи, що подумки переносять глядачів у дивовижну подорож.


DSC 0240 copy


Затишну атмосферу вечора доповнила прекрасна гра на саксофоні від викладача дитячої музичної школи №7 ім. Мусоргського Ярослава Пасюри, і романтичний вальс від Чемпіонів України серед професійних виконавців спортивних бальних танців, майстрів спорту України зі спортивних танців - Олега та Анастасії.


Незважаючи на те, що Юрій Кузнєцов є починаючим художником, він за короткий час зумів опанувати всі необхідні ази і прийоми олійного живопису, що дозволили розкрити його творчий потенціал. Вражає і висока продуктивність автора: більшість робіт було виконано всього за один рік.


В цілому стилістика робіт близька до імпресіонізму. Хоча є деякі відмінності, наприклад – сміливе використання чорного кольору, що нетипово для даного напрямку живопису. Особливістю робіт є яскраві кольори, експресивна манера, різноманітність композиційних рішень.


На виставці «За покликом пензля» представлено великий спектр різних сюжетів. В основному, в роботах втілилася улюблена тема художника – подорожі. Автор побував в різних містах Європи, Америки і Азії, і з радістю поділився своїми враженнями з глядачем за допомогою пензля і фарб на полотні. Значна частина робіт присвячена і рідному Харкову, з його затишними вулицями і будинками, а також, різним мальовничим куточкам України.


У творчості Юрія Кузнєцова можна побачити урбаністичні пейзажі величезних мегаполісів і недоторкану природну красу, велич старовинних міст і простий затишок невеликих сіл.


Море грає велике значення в житті і творчості Юрія Кузнєцова. У цьому ми можемо переконатися, побачивши роботи, представлені на виставці. Будучи яхтсменом, Юрій Кузнєцов з дивовижною щирістю зображує не тільки водну гладь, кораблі, лагуни, пристані і портові міста, але і саме переживання від знаходження людини в таємничому, овіяному легендами просторі – морі. Споглядаючи роботи художника, можна відчути подих свіжого і трохи солоного морського вітру, шум хвиль, які б'ються об човен, смак необмеженої нічим свободи.


Крім сюжетів з подорожей, на виставці представлено кілька барвистих квіткових натюрмортів, особливістю яких є так звана пастозна техніка, з використанням об'ємних мазків.


Автор, досліджуючи ті чи інші можливості світла, втілює в своїх творах різні пори року, різні часи доби. Значна частина робіт присвячена нічному часу. Нічне місто в роботах Юрія Кузнєцова постає зовсім в іншому вигляді, в інших фарбах, отримує нові смисли, стаючи одночасно – ближчим, але й більш таємничим.


Світлотіньове моделювання, колористичні рішення, не є буквальним відображенням побаченого, а обґрунтовані тими чи іншими потребами внутрішнього висловлювання. Використані художні прийоми підкреслюють творчу свободу автора, і є глибоко індивідуальними. Автор тонко вловлює атмосферу того чи іншого місця, і вміє дохідливо і найщиріше її передати.


Дві пристрасті художника Юрія Кузнєцова – подорожі по світу і творчість в самій своїй суті дуже схожі, адже поринувши в ці стихії, людина одночасно здійснює подорож і по своїй душі, відкриваючи її нові грані, нові смисли, і нову частинку себе.


e-max.it: your social media marketing partner