Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Виставка живопису, графіки, скульптури сучасних художників «Образ дитини»

E-mail Print

 

IMG 8b32abe0f8ac038b35fe50a69211e9be V copy

З 7 по 23 грудня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва експонується виставка живопису, графіки та скульптури сучасних художників за результатами конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової «Образ дитини».

 

Виставка є своєрідним подарунком славетній художниці до дня її народження, яке святкується 10 грудня. Організована виставка Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової і галереєю «Мистецтво Слобожанщини» КЗ «ООМЦКМ» та є далеко не першим їх спільним проектом.

 

Зінаїда Серебрякова (1884 — 1967) була визначним портретистом і створила чимало надзвичайно виразних, психологічно тонких і майстерно виконаних портретів сучасників. Дитячі образи в її творчості займають особливе місце: це і численні портрети власних чотирьох дітей (зокрема й харківські роботи «На терасі в Харкові» та «Картковий будиночок»), і чудові петроградські дівчата-балерини, і марокканські малюки та підлітки, і матері з дітьми та ін. Усі ці образи написані з такою любов’ю, що здається випромінюють тепло. «Зігріти» цим теплом сучасних митців і надихнути їх на таке ж уважне і радісне, як у творах Серебрякової, художнє сприйняття своїх юних друзів, рідних і знайомих, які мабуть не випадково ставали об’єктами зображення, було мрією організаторів конкурсу та виставки.

 

У конкурсі на честь визначної землячки взяли участь понад 50 художників, причому не тільки з Харкова, а й зі Львова, Києва, Москви, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Сєверодонецька Луганської обл., з м. Ясіня Рахівського р-ну Закарпатської обл.

 

На виставці представлено кращі живописні, графічні та скульптурні роботи, виконані у різних техніках. Привертають увагу як твори відомих майстрів (зокрема заслужених художників України Олександра Лисенка і Олега Лазаренка, професора Олександра Шила, Володимира Побєдіна, Марії Винокурової, Ніни Кібрік, Юрія Ямаша, Володимира Шандиби, Євгена Олексієнка…), так і молодих живописців, у тому числі студентів. Показово, що найбільш знаковою і «серебряковською» (хоча виконаною зовсім в іншій манері) журі визнало роботу молодої художниці з Запоріжжя Ольги Пічкурової. Ця картина не тільки прикрасила афішу виставки, а й задала усій експозиції надзвичайно ніжну, ліричну тональність. Відкриттям для харків’ян стануть незвичайні графічні роботи киянки Надії Курбатової, яка відійшла у вічність у молодому віці.

 

Виставка «Образ дитини» — це місточок і до Зінаїди Серебрякової, і до високого мистецтва, і до глядацьких душ. Це ковток Любові, такий необхідний нам сьогодні.

e-max.it: your social media marketing partner