Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік
 
traditcina kultura 2019 logo

dovgenkofest

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

December 2019
M T W T F S S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Project "Intangible Cultural Heritage"

A+ R A-
Article rating:
( 5 Votes )

ЛОЗОПЛЕТІННЯ ТА ЛЯЛЬКА-МОТАНКА ПОПОВНЮЮТЬ ПЕРЕЛІК ЕЛЕМЕНТІВ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

E-mail Print

 03 copy

Ще два елементи нематеріальної культурної спадщини Харківської області – «Лозоплетіння» та «Лялька-мотанка» – поповнили регіональний перелік. Це перші оприлюднені результати роботи культпрацівників міст і районів в рамках огляду-конкурсу аматорів народного мистецтва Харківщини «Слобожанські передзвони», однією з умов якого цього року було створення відео-презентації обраного місцевого елементу нематеріальної культури.

«Варто визнати, що не всі учасники впоралися з поставленим завданням однаково успішно, - говорить провідний методист лабораторії досліджень нематеріальної культурної спадщини, секретар журі конкурсу Світлана Коновалова, – далися взнаки і технічні можливості, і попередній досвід, і готовність творчих сил міст і районів працювати в новому для себе напрямку. Проте, серед кількох годин відзнятого матеріалу, який членам журі довелося переглянути, трапляються справді якісні та цікаві роботи. Прикладом таких успішних проектів є фільм Чугуївського району про місцеву традицію виготовлення ляльок-мотанок, та відеоробота, підготовлена культпрацівниками з міста Лозова, де в центрі уваги знаходиться прадавнє ремесло лозоплетіння».

За словами Світлани Коновалової, на харківців чекає ще багато приємних несподіванок: до публікації готуються матеріали, присвячені народній медицині, ткацтву, гончарству і навіть традиції вживання сала на Слобожанщині. «Всі відеоматеріали, які надходять до нашої лабораторії, ми спільно з їхніми авторами намагаємося оформити згідно найвищих стандартів. Проте, варто розуміти, що ті люди, які в своєму місті чи районі були відповідальні за зйомку фільму, мають різній освітній та професійний бекграунд – досвідченому глядачу, можливо, пропоновані розвідки можуть здатися не вельми глибокими з наукової точки зору. Між тим, з головним завданням на сьогодні – зацікавити якнайширше коло фахівців роботою в напрямку охорони та промоції нематеріальної культурної спадщини – ми, очевидно, впоралися».

e-max.it: your social media marketing partner
off snow