Project News «Intangible Cultural Heritage» | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-

Project News «Intangible Cultural Heritage»

Article rating:
( 1 Vote )
Tuesday, July 12, 2022
Article without translation

1 copy copy copy

Нематеріальна культурна спадщина це джерело, з якого кожен народ черпає як усвідомлення своєї національно-культурної унікальності, так і натхнення для майбутніх звершень. Звичаї, обряди, святкування; знання та практики, що стосуються природи і Всесвіту; традиційні ремесла – саме до таких галузей НКС належить елемент “Українська писанка; традиція і мистецтво”. Згідно з наказом №228 Міністерства культури та інформаційної політики України від 6 липня 2022 року цей елемент (охоронний номер “046.нкс”) було включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Майже вперше за історію Національного переліку елемент подавався не від окремого регіону, а спільно. Бо як зазначено в обліковій картці: «Писанка представлена в усіх областях сучасної України. А саме: Наддніпрянщина, Полісся, Волинь, Поділля, Галичина, Прикарпаття, Буковина, Покуття, Південна Бессарабія, Таврія, Крим, Донщина, Слобожанщина, Сіверщина».

Article rating:
Friday, July 08, 2022
Article without translation

 

Сахновщинський коровай та традиційне харківське коцарство у Національному переліку НКС України!

6 липня 2022 року підписано наказ № 228 Міністерства культури та інформаційної політики України, згідно з яким до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини включено 21 новий елемент. Два елементи з Харківської області: «Знання і практики приготування сахновщинського короваю» та «Традиційне харківське коцарство».

Article rating:
( 3 Votes )
Thursday, August 19, 2021
Article without translation

0308 6

ЗБІР ТА ЗАСТОСУВАННЯ В ПОБУТІ ЦІЛЮЩИХ РОСЛИН у селах Добролюбівка та Токарівка Куп'янського району Харківської області

Знаннями зі збору та застосування в побуті цілющих рослин до цього часу володіють жителі сіл Добролюбівка та Токарівка Куп’янського району Харківської області.

Ці знання містять у собі сукупність архаїчних уявлень попередніх поколінь про силу та можливості природи (зокрема рослин) та успадковані правила поводження з нею для ефективного використання в побуті.

Article rating:
( 1 Vote )
Monday, July 05, 2021
Article without translation

Ще й до сьогодні одним із важливих складових елементів весільного обряду, «свальби», у с. Піски-Радьківські вважається процес випікання весільних різок (паличок або прутиків, обмотаних тістом). Він пов’язується з певними повір’ями та правилами й передається з покоління в покоління на Борівщині.

 

Article rating:
( 4 Votes )
Wednesday, December 30, 2020
Article without translation

30122020

Комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» започатковує новий проєкт «Традиційні страви, випічка і напої Харківщини», що відбудеться у кілька етапи. По завершенню проекту буде створено збірку традиційної кухні Харківщини з фото та відео-додатком. Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до цієї справи. Про умови участі буде повідомлено найближчим часом.

Article rating:
( 6 Votes )
Thursday, November 19, 2020
Article without translation

19112020 5

У жовтні 2020 року Український центр культурних досліджень започаткував проєкт «Гастроспадщина України», метою якого є відкриття гастрономічної України світу. Планується створити сайт «Гастроспадщина України», видати першу українську енциклопедію «Гастрономічна спадщина України: традиції гостинності та культура приготування страв» та розробити гастрономічну карту України.

Article rating:
( 1 Vote )
Thursday, August 20, 2020
Article without translation

130820 1

Нарешті! Чудова та довгоочікувана новина: 5 серпня 2020 року підписано наказ № 2008 Міністерства культури та інформаційної політики України, згідно якого до Національного Переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України включено три нових елементи. Один з них – «Мистецтво виготовлення звукової глиняної забавки «Валківський свищик», ініціаторами подання якого були Валківська районна комунальна школа мистецтв та Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва.

Article rating:
( 2 Votes )
Monday, February 13, 2017
Article without translation

2 copy copy copy

Зимові обряди Первомайщини та оригінальний рецепт рибної юшки додані до Переліку елементів нематеріальної культурної спадщини

Автентичні пісенно-обрядові традиції нашого краю знаходяться на загрозливій межі зникнення. В пам’яті сучасних селян Харківської області вже не залишилося спогадів про весняні, жнивні пісні та обряди. Тим цінніше свідоцтво ще активного побутування зимових традицій колядування та щедрування, представлене у фільмі Первомайського району про село Киселі.

Розкішний рецепт смачнючої юшки відомий мешканцям Балаклійського району, яким вони щиро діляться з широким загалом. Процес приготування нескладний – лише треба мати три різних за розміром види риби та, звісно, вогнище і казан!

Article rating:
( 1 Vote )
Monday, August 15, 2016
Article without translation

shot1Продовжуємо формування регіонального переліку елементів нематеріального культурного спадщини Харківської області. Наступні три об’єкти, що потрапили до переліку, присвячені народній медицині, гончарству і традиції приготування та споживання сала.

Article rating:
( 5 Votes )
Monday, August 08, 2016
Article without translation

03

ЛОЗОПЛЕТІННЯ ТА ЛЯЛЬКА-МОТАНКА
ПОПОВНЮЮТЬ ПЕРЕЛІК ЕЛЕМЕНТІВ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ще два елементи нематеріальної культурної спадщини Харківської області – «Лозоплетіння» та «Лялька-мотанка» – поповнили регіональний перелік. Це перші оприлюднені результати роботи культпрацівників міст і районів в рамках огляду-конкурсу аматорів народного мистецтва Харківщини «Слобожанські передзвони», однією з умов якого цього року було створення відео-презентації обраного місцевого елементу нематеріальної культури.

Article rating:
( 2 Votes )
Thursday, December 17, 2015
Article without translation

P9050097

«В’язання віників на Слобожанщині» – перший об’єкт нематеріальної культури краю, що потрапив до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Харківської області. Базою для його дослідження й опису став відомий осередок цього ремесла – село Лиман Зміївського району, де понад століття в’язання віників є невід’ємною частиною життя місцевих мешканців, одним з наріжних каменів їхньої локальної ідентичності та своєрідним культурним символом громади.

Сховати метелика