Петренко Андрій — різьблення | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Петренко Андрій — різьблення

Petrenko

Петренко Андрій практикує різьблення по деревині, голова громадського об’єднання «Художники і майстри Куп’янщини».

Андрій Олексійович Петренко, 1967 р. н., проживає у м. Куп’янськ Харківської області. Багато років працює залізничником.

З технікою різьблення майстра в юнацтві  познайомив, а згодом, допоміг опанувати товариш – Віктор Малянов. Деревину для роботи пан Андрій використовує різноманітну: грушу, березу, липу тощо. Переважно, сюжети для своїх робіт, різьбяр бере з української культури, іконопису, козацтва. У власній колекції майстра можна побачити ікони, писанки, декоративний посуд. Його авторський свистунець з образом байбака став для гостей м.Куп’янська  приємним сувеніром з цього міста.

Андрій проводить багато майстер-класів з різьблення для дітей та дорослих. Зокрема, у 2017 р., у Куп’янській спеціалізованій школі, пан Андрій ознайомив учнів зі своєю колекцією та долучив до створення нових робіт. В Обласному огляді-конкурсі народного мистецтва Харківської області «Слобожанські передзвони» Андрій провів майстер-клас «Різьба по дереву». Того ж року, у виставковій залі Куп’янського музею  було відкрито персональну виставку різьбяра,  присвячену ювілею майстра.

Надихає пана Андрія на створення нових робіт життя в усіх його проявах. Різьбяр вважає, що зацікавитись та опанувати різьблення по дереву, може людина, яка свідомо підійшла до вивчення та практики в цій сфері. Аби вдосконалювати свою техніку майстерності, варто відвідувати курси, майстер-класи, ярмарки майстрів тощо.

Початківцям автор радить не нехтувати теорією та не кидати на півшляху практику. Адже, різьблення по дереву –  клопіткий процес, а робочі інструменти гострі, тому варто пам’ятати і про техніку безпеки на робочому місці.

Залучені інтернет-ресурси:

https://parostok.com.ua/mayster-klas-z-riz-by-po-derevu/

http://kupyansk-rada.gov.ua/news/id/935

http://kultura.kupyansk-rada.gov.ua/news/id/3085

 

2 3 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сховати метелика