Прес-реліз про фестиваль "Печенізьке поле" | The Regional Organizing and Methodic Center of Culture and Arts

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Прес-реліз про фестиваль "Печенізьке поле"

Article without translation

ПРЕС – РЕЛІЗ


ХІ етнічно-мистецький фестиваль «Печенізьке поле» відбудеться 15 вересня 2012 року. На живописному березі Печенізького водосховища, за традицією, розкинуться тематичні мистецькі майданчики, де представники різних напрямків етнокультури демонструватимуть свої творчі здібності, витвори мистецтва, залучатимуть гостей до участі у майстер-класах та конкурсах.

Фестиваль засновано у 2001 році, а у 2002-му його було вперше проведено. Головною метою фестивалю є збереження національних традицій шляхом привертання уваги широких верств населення до етнічної української культури, і зокрема, народної культури Слобожанщини.

Печенізьке поле – це умовне місце біля селища Печеніги на Харківщині, що овіяне легендами ще з часів Київської Русі. Тут проходив кордон Русі, Хазарії, Аланії, тут слов'янські племена боронили свій край від набігів ворогів. Вперше Печенізьке поле згадується 968 р. з приводу успішного походу князя Святослава. І зараз археологи знаходять у цій місцевості свідоцтва скифської та салтівської культур. Сьогодні цей край вважається унікальним екологічно чистим куточком українського луго-степу, де збереглися рідкі рослини, тварини та птахи. Не випадково саме це місце обрано організаторами фестивалю, бо наближення до своїх культурних витоків невід'ємно пов'язане з наближеністю до незайманої природи.

Щоб наближення до своїх національних коренів було масовим, фестиваль щороку радує гостей яскравою етнічною програмою на будь який смак. Цього року на «Печенізькому полі» можна буде відвідати і «Містечко майстрів», де народні майстри представлять свої вироби й проведуть майстер-класи. На майданчику «Диво-схил» відбудеться конкурс на кращу народну солом'яну скульптуру «Печенізький оберіг». Цікаві розваги чекають на справжніх чоловіків, що готові позмагатися у козацьких боях, до речі, поборотися можна буде з самим Василем Вірастюком. Є чим побавити і малечу – на «Ігровому майданчику» працюватимуть аніматори, артисти театрів, що перевтіляться у відомих мультперсонажів, проходитимуть конкурси, дитячі змагання. На «Музичній заставі» відбудуться виступи фольклорних колективів. А самим заспівати можна на «Співочому майданчику», його ведучим буде Ігор Кондратюк, він влаштує «Караоке на майдані», і на фестивалі відбудеться запис чергової програми цього популярного телешоу.

Фестиваль традиційно не лише підтримує представників аутентичного співу та музики, а й запрошує відомих українських поп- та рок-виконавців. Родзинками гала-концерту цього разу стануть виступи групи «Асканія Нова», фіналістки телешоу «Голос країни 2» Іларії, гурту «Рвані міха», групи «Mad Heads XL», шоу барабанщиків «Rhythmmen», фіналістки конкурсу «Новая волна» Марії Яремчук, груп «Скрябін» та «Тік». Ведучий гала-концерту – відомий співак та шоумен Кузьма. А завершиться фестиваль світло-динамічним шоу музичних фонтанів та етнофеєрверком.

До речі, таке шоу фонтанів саме на відкритому водоймищі проводиться в Україні вперше. Його влаштовуватиме єдина у СНД московська компанія, що має унікальний мобільний фонтанний комплекс, який поєднує у собі всі передові технології фонтанів, що програмуються. Ширина фонтанного майданчику – 60 м, висота струменів – 25 м. 15-хвилинна музична програма створена спеціально для фестивалю, вона складається з творів українських композиторів.

Сховати метелика