Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

На «Покуть» запрошені зірка «Голосу країни» Олексій Заєць і американський українець Юрко Фединський

E-mail Print

ПокутьФестиваль традиційної народної культури «Покуть плюс» відбудеться в Харківській області з 18 по 20 травня 2012 року. Для участі в ньому до Харкова приїде чимало цікавих колективів та особистостей, які присвячують своє життя збереженню автентичного співу, танців, музики, виготовлення музичних інструментів. Серед учасників очікуються і діставший славу на телешоу "Голос країни" Олексій Заєць, якого Стас П'єха назвав діамантовим голосом України, і Юрко Фединський - американець, що приїхав на історичну батьківщину і оселився в українській глибинці з мрією про створення кобзарського цеху.

Фестиваль у минулі роки«Цього разу ми трошки змінили назву у зв'язку з деякими ситуаціями, фестиваль називається «Покуть плюс», ми завжди змушені міняти якісь позиції, тому що змінюється час, колективи, це все вимагає якоїсь новизни, але ключ залишається тим самим: це фестиваль традиційної культури, учасники якого є найбільш типовими представниками культури тих регіонів, з яких вони приїжджають, - розповідає представник оргкомітету фестивалю, заслужена артистка України Галина Лук'янець. - Крім того, за майже 20 років існування нашого фестивалю «Покуть» дещо змінилося і у ставленні до цього жанру. Пласт носіїв фольклору значно зменшився, особливо в східних областях України, можна сказати, розчинився. Зате набрав силу і міць пласт молодіжного та дитячого фольклористичного руху, за ці роки виросло багато яскравих дитячих, молодіжних колективів, і фестивальна програма це все відображає. Колись ми починали свій фестиваль з показу фольклороносіїв Харківської області. Це була вражаюча подія. Зараз акцент більше на спадкоємності. І наш концерт-вітання в день відкриття фестивалю 18 травня в оперному театрі буде носити молодіжний відтінок, масовим блоком буде йти виступ переможців аналогічного дитячого фестивалю «Кроковое коло», що пройшов напередодні в Харкові.

Живі музеї народної пісні

Носії фольклору - колектив з ТерновоїОсобливістю фестивалю є те, що він не носить відкритий характер, сюди потрапляють не всі охочі, а тільки найбільш сильні, показові, типові. Головні критерії при відборі: автентичність, наявність у репертуарі творів, що відображають культуру того чи іншого регіону, натуральні костюми (або реконструйовані, але максимально наближені до традиції).

«Всі ці колективи поки ще є музеями живої народної пісні (або в якомусь своєму фольклористичному варіанті, або у варіанті носіїв), - говорить Галина Лук'янець. - Оскільки фестиваль - це ще й видовищність, то хочеться оновлювати склад колективів. Не завжди це виходить. Ми запрошуємо старих друзів. Неможливо не запрошувати з сусідніх регіонів, тому що в цих зв'язках, обмінах відбувається вплив і на власну культуру, і колективи отримують потужний стимул, бо рівень фестивалю вважається досить високим. На жаль, зараз багато хто не зміг приїхати через подорожчання поїздок, в останній момент тільки з цієї причини відмовилися від участі у фестивалі два білоруські колективи, грузини. Це вбиває народну культуру, практично скрізь вона не фінансується, як правило, такі колективи тримаються на ентузіазмі, для багатьох людей це хобі, і вони їдуть за власний кошт».

Американець відроджує українську культуру

Юрко ФединськийНа минулий фестиваль до Харкова приїжджав культовий колектив з села Крячківка Пирятинського району Полтавської області «Древо», відомий в українській діаспорі Європи, Америки. Цього разу приїжджає інший колектив з Пирятинського району «Заспів», але керівник колективу «Древо», солістка Ніна Рева виступить на «Покуті» у супроводі кобзаря Юрка Фединського - американця українського походження, який 8 років тому приїхав із США і оселився в українській глибинці , щоб ввібрати місцеву культуру.

«Повернувшись на історичну батьківщину, він одружився з українкою, у них народилися діти, він повністю занурився в атмосферу життя українського села. Він прославився, перш за все, як дослідник, що реконструює традиційні народні інструменти: вересаївську та иамаївську кобзи, кобзарську та панську бандури, ліру, торбан, гусла. Але це лише один з напрямків його широкої творчої діяльності. Юрко Фединський - композитор, виконавець, педагог, майстер народних інструментів, в плани якого входить створити кобзарський цех. Він створив кілька музичних проектів, у тому числі фольк-рок-групу «Карпетіани». І ось в Харкові відбудеться прем'єра дуету Юрка Фединського з Ніною Ревою - це незвичайний проект, покликаний привернути увагу до традиційної культури», - привідкриває фестивальні родзинки Галина Лук'янець.

Учасник „Голосу країни" привезе своїх бабусь

алексей заецНе менш одіозною фігурою є і студент Київського університету культури і мистецтва Олексій Заєць, що наробив багато шуму своїм виступом на телешоу «Голос країні». Було дуже багато суперечок, його не вибрав ніхто з коучів, оскільки він не вписався в естрадний формат шоу, але всі визнали, що це дійсно справжній голос України, а Стас П'єха назвав його «діамантом України». Його манера виконання унікальна, глибока. До Харкова він приїжджає з колективом бабусь - носіїв фольклору, з якими Олексій як завклубом у селі Фасово Макарівського району Київської області створив незвичайний фольклорний колектив.

«Пєрєсек» Бєлгородського Будинку народної творчості«Ще до нас їде делегація з Черкащини: музичний колектив «Троїсті музики»(до речі, скрипаль цього колективу Анатолій Шелудько володіє прекрасним голосом, він співає соло в такій жіночій манері, це теж унікальне явище), ще відомий кобзар, заслужений працівник культури, народний майстер Михайло Коваль, а також колектив любителів народної пісні з Драбіцького районного центру культури і дозвілля «Спадщина» (це жіночий склад вже більш молодого покоління), - розповідає Галина Лук'янець. - Двома колективами представлена Волинь: дитячий молодіжний фольклорний ансамбль «Щедрик» Хмельницької області (це кордон з Волинською областю, але етнографічний район - Волинь) та інструментальний колектив. Для нас дуже важлива зустріч з волинянами, оскільки в Луцьку раз на два роки проводиться аналогічний фестиваль, і нам цікаво обмінюватися досвідом, у них приблизно та сама структура, але з великим розмахом, там фестиваль відбувається під патронатом губернатора. До нас їдуть з Росії два дуже яскравих колективи: наші давні друзі «Пєрєсек» Бєлгородського Будинку народної творчості та з Воронежу «Павєтьє» - це досить розкручений колектив, який побував у багатьох країнах, яскраві, красиві, з багатим репертуаром, вони повно представляють культуру свого краю».

На нинішньому фестивалі представлена в основному вокальна та інструментальна культура, але в програмі 20 травня в саду Шевченка для всіх бажаючих буде проводитися і майстер-клас з народних танців. Пройдуть конкурс з сольного співу, творчі майстерні. В рамках фестивалю відкриється виставка народних ремесел «Україні етнічна». Вона увійде до програми участі обласного центру культури і мистецтва в проекті «Ніч музеїв», і відвідувачі цього заходу також зможуть доторкнутися до народного фольклору, навчитися співати і танцювати. В рамках фестивалю відбудеться і науково-практична конференція «Традиційна культура в умовах глобалізації: культурна ідентифікація та інформаційне суспільство», для участі в якій також приїздять і столичні науковці, і з інших областей.

Програма фестивалю

Більш детальна інформація на сторінці фестивалю «Покуть плюс»

e-max.it: your social media marketing partner