Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 4 Votes )

Оберегом «Печенізького поля» стала «господиня Веселушка»

E-mail Print

Господиня ВеселушкаСправжнім дивом народної творчості став майданчик «Диво-схил» на етнофестивалі «Печенізьке поле», де проводився конкурс скульптур із природних матеріалів «Печенізький оберіг». Відвідувачі фестивалю шикувалися в чергу, щоб сфотографуватися з гігантською «Курочкою Рябою», солом'яним бичком, що мукає, лісовиком, Івасиком-Телесиком верхи на лебеді, козаком Мамаєм, господиня Веселушка і багатьма іншими персонажами, майстерно виготовленими з соломи, кукурудзи, лози, рогозу, очерету, квітів, овочів і навіть пір'я.

Лелека Однією з умов конкурсу була колективна творчість. Народні умільці представили на мальовничому схилі на березі Печенізького водосховища не просто паркові скульптури, а справжні витвори мистецтва.

altНайоригінальнішою і майстерно виконаною журі визнало стоїть «Ізюмську господиню Веселушку», що стоїть на тлі тину, зроблену з лози та рогозу, одягнену в костюм з національним орнаментом, намиста її - з цибулин, ніс - з морквини, а губи - з гіркого перчику. Друге місце зайняв Козак Мамай, виготовлений нововодолазькими майстрами, з природних матеріалів були зроблені навіть складки його одягу. Третє дісталося солом'яній композиції «Параска і Палажка» з Вовчанського району.

alt«Вибрати було дуже складно. Спочатку ми обрали 7 найкращих скульптур, які справляли сильне враження з першого погляду, а потім вже з них визначали перші три місця, - розповідає методист центру культури і мистецтва Олена Булаєнко. - Третє місце ми дали за бездоганну техніку. Друге - за незвичність втілення. Козак Мамай - це традиційний український мотив, але зробити його з природних матеріалів - це практично неможливо, майстри здивували нас. Але хочеться відзначити й інші дуже достойні роботи. Думаю, якщо б у нас був приз глядацьких симпатій, то він дістався Сахновщанському «солом'яному бичку» з Мавкадерева, очерету, соломи й мотузок, виконаному дуже якісно, зі смаком, він навіть мукав, коли на нього сідали, у нього був вбудований механізм. Івасик-Телесик на лебеді - це просто ювелірна робота, у нього навіть ручки з пальчиками. Великобурлуцький район представив «Берегиню» з кукурудзи, вона зроблена в традиціях виробів з кукурудзи, це стародавнє мистецтво, і зробити з одного матеріалу таку вишукану скульптуру непросто. Фахівців вразила і гігантська alt«Курочка Ряба» з Кегичівського району, виконана з пір'я. Як вони це зробили? Просто диво. Шкода, що вона трохи не потрапила у стилістику конкурсу».

А роль вхідних воріт на диво-схил виконала гігантська парна лялька-мотанка, виконана у вигляді козака і його дружини.

alt«Ця композиція у нас йде поза конкурсом, - розповідає директор центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко. - Її автор - харків'янка Ірина Шегда - дуже талановита майстриня. Ця композиція - триметрова. Звичайно, це мотанка в стилі Ірини Шегди, яка змогла поєднати традицію і сучасність. Тобто пропорції композиції осучаснені, але при цьому дотримані всі правила виготовлення мотанок - без жодного шву».

Парна лялька-мотанка Ірини Шегди стала своєрідним символом цьогорічного фестивалю. Такі ж ляльки-мотанки, але набагато менших розмірів, Ірина Шегда виготовила спеціально для нагородження переможців у різних конкурсах народних майстрів, а також фольклорних колективів та виконавців, що проходили на майданчику «Музична застава» на «Печенізькому полі».

e-max.it: your social media marketing partner