Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

конкурс театральної фотографії «5-та стіна»
 
обласний конкурс сувенірів "Про Харківщину"
 
ПОЛОЖЕННЯ Обласного фестивалю-конкурсу традиційних страв,  випічки та напоїв Харківщини «Смачного!»
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
 
Закодоване щастя
 
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

May 2021
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

kanantin

A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Мінкультури посприяє створенню у Харкові музейно-меморіальної кімнати Олександра Довженка

E-mail Print


DSC02006Під час перебування у Харкові з нагоди святкування Дня Харківської області 21 вересня 2012 року заступник міністра культури та туризму України Тимофій Кохан відвідав центр культури та мистецтва, розташований на вул. Пушкінській, 62, у особняку, в якому з 1923 по 1926 рр. жив відомий український кінорежисер, письменник Олександр Довженко. Відвідавши кімнату, яку Довженко колись ділив із журналістом, замміністра пообіцяв посприяти створенню тут музейно-меморіального комплексу.

«Особняк на вул. Пушкінській, 62 було побудовано у 1910-х роках купцем Стрекаловим, - повідомила директор центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко. – А у 23-26 роках минулого століття у кімнаті під самим дахом на третьому поверсі мешкав Довженко, він ділив кімнату з журналістом. Сюди до них у гості приходили представники творчої інтелігенції, усі сідали на ящики уздовж стіни, і тому цю кімнату жартома називали «меджлісом».

Тимофій Кохан, за фахом режисер кіно та театру, що свого часу працював у кіностудії ім. Довженка, перейнявся ідеєю створити тут музейно-меморіальну кімнату, і пообіцяв посприяти, зокрема, у наданні експонатів для укомплектування майбутнього комплексу.

Ознайомившись із діяльністю центру культури та мистецтва, замміністра підкреслив, що деякі наробки харківських фахівців можна розповсюджувати серед аналогічних закладів культури у інших регіонах України. Зокрема, сучасні підходи в роботі підрозділів центру, висвітлення культурних подій у мережі інтернет, створення віртуальної карти закладів культури та ін.

Зацікавленість замміністра викликав і розроблений центром культури і мистецтва інвестпроект «Х-film», який нещодавно став переможцем міжнародного конкурсу інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи» у номінації «Кращий інвестиційний проект кластеру «Культура і туризм».

e-max.it: your social media marketing partner