КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Понад 10 тисяч чоловік побачили унікальні писанки у центрі культури і мистецтва на «Ніч музеїв»

ніч музеївУнікальна експозиція писанок, майстер-шоу з писанкарства, весняні хороводи, танці та інші інтерактивні програми фольклорних гуртів, автентичний спів, виступи народних ансамблів та екскурсія «Музеєм шоколаду»: насичена програма, яку підготували до міжнародної акції «Ніч музеїв» у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва 17 травня, привернула увагу багатьох городян та гостей міста. Впродовж акції біля входу до закладу вистроювалися великі черги, усього за кілька годин тут побувало більше 10 тисяч чоловік.

На вулиці перед будівлею центру відвідувачів зустрічав веселими награваннями ансамбль народної музики «Ярмарок» (керівник – Володимир Гейко), а учасники фольклористичного гурту «Муравський шлях» (керівник – Галина Лук'янець) та фольклорного гурту "Стежка" (керівник - Ірина Романюк) виконували веснянки, жартівливі та ліричні пісні з музичним супроводом та акапельно. Крім того, фольклористи водили традиційні весняні хороводи прямо на вулиці разом з перехожими і відвідувачами центру.

У залі на першому поверсі панувала атмосфера творчої майстерні. Тут виступали вокально-інструментальний ансамбль «Діва» (керівник Галина Гейко) та фольклорний гурт «Мережа» (керівник Мирослава Семенова), експонувалася унікальна виставка біля 600 писанок «Вікно у Дивосвіт», серед яких були представлені і точні копії з колекції 19-го століття видатного етнографа Слобожанщини Миколи Сумцова.

Писанкова експозиція знайшла багатьох поціновувачів. Один з відвідувачів Олександр Шевченко вже 4 роки мешкає у Києві, і саме приїхав до Харкова провідати батьків. Обираючи серед заходів на «Ніч музеїв», він зупинив свій вибір на центрі культури і мистецтва саме через виставку писанок.

ніч музеїв«Я думаю, що народна культура зараз має великі перспективи, - вважає Олександр Шевченко. – Наскільки я побачив, у Києві та на західній Україні дуже шанобливе відношення до традиційного мистецтва. Кожне відкриття подібних виставок збирає черги відвідувачів, які готові платити гроші за вхід. Крім того, музеї постійно привертають увагу до своїх експозицій, влаштовуючи різні мистецькі заходи та запрошуючи до співробітництва музикантів, молодіжні театри, співаків, майстрів. Люди приходять на захід і водночас потрапляють на виставку. І від цього мають зиск усі. Я думаю, що Харків також піде цим шляхом, а зацікавлення в народній культурі з року в рік буде тільки зростати».

Також тут відбувалося майстер-шоу з писанкарства. Президент Харківського міського клубу писанкарства імені Анни Павлівни Овчаренко Наталія Кравченко з ученицями демонструвала глядачам техніки розпису та декорування пасхальних яєць, зокрема, воскову та бісерну техніки. Стіл майстринь приковував увагу як дорослих відвідувачів, так і дітлахів, які не соромилися долучатися до творчого процесу.

«Писанкарство, на мою думку, розвиває творчий потенціал людини, а для дітей це взагалі гарна вправа для розвитку дрібної моторики. Я прийшла сюди з онучкою, дізналася про існування Харківського клубу писанкарів та, думаю, обов'язково відведу її на заняття, бо бачу, як дитину захопив цей творчий процес», – ділиться враженнями відвідувачка Людмила.

ніч музеївСправжнім подарунком для любителів солодощів стало відвідування «Музею шоколаду», який до міжнародної акції «Ніч музеїв» вільно приймав усіх охочих дізнатися про історію шоколаду, особливості його виробництва, побачити дивні шоколадні речі, такі як картини, шахи, автомобілі й таке інше, і, звичайно ж, продегустувати чорний і білий шоколад з фонтанів. Охочих виявилося чимало: ще до початку акції у холі центру культури і мистецтва вишукувалась черга, яка виходила з подвір'я і тягнулася по вулиці Пушкінській.

Довідка. Ніч музеїв – міжнародна акція, яка дозволяє оглянути музейні експозиції вночі, приурочена до Міжнародного дня музеїв. Вперше «Ніч музеїв» була проведена в Берліні у1997 році. У 2001-му в акції брало участь вже 39 країн Європи та Америки. Українські музеї вперше масово долучились до всесвітньої акції у 2008 році. На Харківщині цього року всього взяло участь у «Ночі музеїв» 13 музейно-виставкових установ.

Фотографії з акції