Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

У Харкові вшанували пам'ять Тараса Шевченка

E-mail Print

1Урочистою церемонією покладання квітів до монумента Кобзарю в саду ім. Шевченка в Харкові 22 травня 2014 року вшанували пам'ять Тараса Шевченка. Захід приурочений до 153-й річниці з дня перепоховання поета в Україні на Чернечій горі в Каневі.

У церемонії покладання квітів взяли участь керівники області та міста, представники дипломатичного корпусу, духовенства, громадських організацій, учнівської та студентської молоді. Церемонія супроводжувалася літературно-музичною композицією «В сім´ї вольній, новій...», в якій прозвучали вірші Кобзаря, пісні на його вірші, зокрема й українська народна пісня «Реве та стогне Дніпр широкий», яка є уривком з ранньої балади Тараса Шевечнка Причинна», написаної поетом у 1837 році. Пісню виконав хор і оркестр студентів Лозівського училища культури і мистецтв. 

Далі відбулась концертна програма, підготовлена колективом Лозівського училища культури і мистецтв. Усього на участь у заході до Харкова прибули 60 виконавців: хор, оркестр і танцювальна група на чолі із директором училища Чуриловим В.І., який є почесним громадянином міста Лозова і художнім керівником, диригентом та солістом народного ансамблю пісні і танцю «Сузір´я».

У концерті біля монументу Шевченку прозвучали також пісні: «Любіть Україну» (вірші В.Сосюри, музика Г.Савенка), «Спи, Тарасе» (слова і музика народні), «Вітре буйний» (на вірші Т.Шевченка, музика В.Захарченка), «Вишиванка» (музика О.Злотника, соліст Є.Осипенко), «Половина саду» (музика О.Морозова, солісти Василь Чурилов та Валентин Перехрест). Органічно вкраплені у вокальний ряд були й хореографічні номери ансамблю: «Калинонька» (музика І.Шамо, вокальне тріо у складі Є.Ходикіна, К.Грищук, О.Клівач), «Єдина Україна», «Гарний козак, гарний» (музика П.Свиста, слова О.Жолдака).

 В організації урочистостей активну участь брали співробітники Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва.

Довідка. Тарас Шевченко був похований 12 березня 1861 на Смоленському кладовищі в Санкт-Петербурзі. Через два місяці його перепоховали. З Санкт-Петербургу труну з прахом Кобзаря відправили залізницею до Москви. Далі тіло поета привезли на конях в Київ, потім пароплавом - до Канева, де всі бажаючі востаннє попрощалися з поетом в Успенському соборі. Через кілька років місце поховання - Чернечу гору - перейменували в Тарасову. У 1934 році в Каневі був відкритий музей Шевченка, а в 1939-му побудовано новий пам'ятник.

123456

789101112

1314151617

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

e-max.it: your social media marketing partner