Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

dovgenkofest

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

September 2019
M T W T F S S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

«Ніч музеїв»: можливість долучитися до міжнародного культурного контексту

E-mail Print

nm2Мета міжнародної акції «Ніч музеїв» – це популяризація музеїв, закладів культури та мистецтва, показ їх ресурсів, можливостей та потенціалу, а також залучення до музеїв різних верств населення, особливо молоді.

Вперше «Ніч музеїв» була проведена в Берліні в 1997 році. Вдруге — 1999 року за ініціативою Міністерства культури і комунікацій Франції під назвою «Весна музеїв». У 2001 році в цій акції брало участь вже 39 країн Європи та Америки, в 2005 році «Весна музеїв» переросла саме в «Ніч музеїв». Українські музеї вперше масово долучились до всесвітньої акції 2008 року.

nm3Традиційно галерея «Мистецтво Слобожанщини» Обласного центру культури і мистецтва взяла участь у Міжнародній акції «Ніч музеїв», яка цього року пройшла у Харкові 16 травня.

Мешканці та гості міста змогли побачити V ювілейну виставку студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність», а також мали можливість взяти участь у майстер-класах, долучитися до фольклорно-музичного виступу та переглянути добірку документальних фільмів про незвичайні музеї світу.

Цьогоріч программа заходів у галереї «Мистецтво Слобожанщини» почалася о 18.00 і тривала до 21.00. З 18.00 харків'яни змогли подивитися майстер-шоу студенток Харківського художнього училища. Дівчата продемонстрували свою майстерність у володінні акварельними фарбами. На очах у присутніх частина з них малювала з натури, інші творили роботи, спираючись на власну фантазію та фотографії. Робота студенток стимулювала присутніх продемонструвати свої художні здібності: бажаючі отримали змогу малювати в стінах галереї.

nm4В цей же час до акції долучилася студія пісочної анімації «Art-You». Дорослі та діти могли спробувати свої сили в пісочної анімації, що стала популярним, останнім часом, напрямком розвитку творчих здібностей з раннього віку. На столі з піском оживали дивовижні тварини, будувалися химерні будинки і вимальовувалися різноманітні пейзажі. Можливість помалювати піском була у присутніх аж до моменту закриття галереї, тому дитячу естафету із задоволенням підхопили дорослі.

nm6З 19.00 до 20.00 відвідувачі галереї і перехожі могли долучитися до інтерактивного виступу фольклорного гурту «Муравський шлях» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва. Учасники колективу традиційно представили народну культуру Слобожанщини: пісні, танці, ігри.

Програму в галереї «Мистецтво Слобожанщини» завершив перегляд документальних фільмів про незвичайні музеї, що знаходяться в різних куточках світу.

 

e-max.it: your social media marketing partner