Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

«Ніч музеїв»: можливість долучитися до міжнародного культурного контексту

E-mail Print

nm2Мета міжнародної акції «Ніч музеїв» – це популяризація музеїв, закладів культури та мистецтва, показ їх ресурсів, можливостей та потенціалу, а також залучення до музеїв різних верств населення, особливо молоді.

Вперше «Ніч музеїв» була проведена в Берліні в 1997 році. Вдруге — 1999 року за ініціативою Міністерства культури і комунікацій Франції під назвою «Весна музеїв». У 2001 році в цій акції брало участь вже 39 країн Європи та Америки, в 2005 році «Весна музеїв» переросла саме в «Ніч музеїв». Українські музеї вперше масово долучились до всесвітньої акції 2008 року.

nm3Традиційно галерея «Мистецтво Слобожанщини» Обласного центру культури і мистецтва взяла участь у Міжнародній акції «Ніч музеїв», яка цього року пройшла у Харкові 16 травня.

Мешканці та гості міста змогли побачити V ювілейну виставку студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність», а також мали можливість взяти участь у майстер-класах, долучитися до фольклорно-музичного виступу та переглянути добірку документальних фільмів про незвичайні музеї світу.

Цьогоріч программа заходів у галереї «Мистецтво Слобожанщини» почалася о 18.00 і тривала до 21.00. З 18.00 харків'яни змогли подивитися майстер-шоу студенток Харківського художнього училища. Дівчата продемонстрували свою майстерність у володінні акварельними фарбами. На очах у присутніх частина з них малювала з натури, інші творили роботи, спираючись на власну фантазію та фотографії. Робота студенток стимулювала присутніх продемонструвати свої художні здібності: бажаючі отримали змогу малювати в стінах галереї.

nm4В цей же час до акції долучилася студія пісочної анімації «Art-You». Дорослі та діти могли спробувати свої сили в пісочної анімації, що стала популярним, останнім часом, напрямком розвитку творчих здібностей з раннього віку. На столі з піском оживали дивовижні тварини, будувалися химерні будинки і вимальовувалися різноманітні пейзажі. Можливість помалювати піском була у присутніх аж до моменту закриття галереї, тому дитячу естафету із задоволенням підхопили дорослі.

nm6З 19.00 до 20.00 відвідувачі галереї і перехожі могли долучитися до інтерактивного виступу фольклорного гурту «Муравський шлях» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва. Учасники колективу традиційно представили народну культуру Слобожанщини: пісні, танці, ігри.

Програму в галереї «Мистецтво Слобожанщини» завершив перегляд документальних фільмів про незвичайні музеї, що знаходяться в різних куточках світу.

 

e-max.it: your social media marketing partner