Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

«Крізь час і долю»: у Центрі культури і мистецтва відкрилася персональна виставка В.Я. Шапошнікова

E-mail Print

DSC 0120 

     2 липня 2015 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбулося відкриття виставки талановитого художника з селища Борова Харківської області Володимира Яковича Шапошнікова. Назва виставки «Крізь час і долю» дуже символічна: на полотнах художника відображені моменти всього його життя, близькі люди та найгарніші місця, в яких йому довелося побувати.

     Природа Алтаю, Уралу, Донбасу, величний Байкал, суворий Мурманськ з його теплоходами і баржами, романтичні вулички Києва та Львова постають на його полотнах. З однаковою майстерністю художник пише і незайману людиною природу, і індустріальний пейзаж.

DSC 0092     Назва виставки не випадкова – до свого покликання В.Я. Шапошніков йшов всупереч обставинам долі: повоєнне суворе дитинство, залізничне училище, Харківський політехнічний інститут, армія. Але з дитячих років і до сьогодні Володимир Якович прагнув до живопису. «Серйозно захоплюватися малюванням я почав ще в молодості, коли друзі просили мене повторити репродукції відомих картин. Я із задоволенням погоджувався, набираючись, таким чином, досвіду. Пізніше вступив до Московського Всесоюзного університету мистецтв ім. Н.К. Крупської в Москві на факультет живопису, але, в силу обставин, не закінчив його. Однак, основи живопису я все-таки засвоїв і все життя самостійно розвивав свою майстерність. Дуже люблю природу, пейзажі, тому їх, у великій кількості, можна побачити на моїй виставці. У всі свої картини я вкладаю душу, пишу їх з любов'ю», – каже Володимир Якович.

     Окрема тема на персональній виставці В.Я. Шапошнікова – портрети. Пише він, в основному, близьких людей, і ці твори наповнені теплом найдобріших людських відносин.

     Свої роботи художник не продає, а дарує близьким і родичам.

     Творчість Володимира Яковича часто порівнюють з творами І.І. Шишкіна, І.І. Левітана. І дійсно, глядачеві вдасться знайти схожі мотиви. Однак, картини В.Я. Шапошнікова мають свій неповторний стиль, свою атмосферу, вони вражають і зачаровують. Дивлячись на них, відчуваєш справжнє захоплення, будь то лісовий ранок або північне сяйво, вируюче море або міський пейзаж. Усі вони наповнені добрим теплом і світлом. І незважаючи на відсутність професійної художньої освіти, можна з упевненістю сказати, що художник «зробив себе сам», став справжнім спеціалістом.DSC 0104

   Виставку «Крізь час і долю» Ви можете побачити до 3 серпня за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, з понеділка по п'ятницю, з 10:00 до 17:30.

e-max.it: your social media marketing partner