Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

В галереї пройшла лекція Олега Коваля «Малюнок та живопис харківського художника Віталія Куликова»

E-mail Print

 lekciya Kovalya 4

   4 вересня 2015 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» пройшла лекція мистецтвознавця Олега Володимировича Коваля. Лекція «Малюнок та живопис Харківського художника Віталія Куликова», присвячена відомому харківському художнику Віталію Куликову, продовжила цикл лекцій «Предмет в мистецтві, взаємодія знаків», створеного у співпраці з галереєю «Мистецтво Слобожанщини».

   «Насправді, вибір теми цієї лекції має гостро актуальний характер, тому що фігура та ім’я Віталія Миколайовича Куликова стали не тільки фактом мистецтва міста Харкова, Слобожанщини й України в цілому, але й у загальноєвропейському контексті, адже його ім’я є добре відомим. Досвід художника у загальнохудожньому контексті взагалі є безцінним» – так почав свою лекцію Олег Коваль.

   «Говорити про Віталія Куликова, – зауважив лектор, – треба у контексті традиції, до якої він входить разом із К. Петровим-Водкіним, який був вчителем його вчителя Григорія Бондаренка, у класі якого В. Куликов починав свій художній шлях. До цієї традиції також входять художники В. Сєров, П. Чистяков, які через К. Петрова-Водкіна й Г. Бондаренка склали загальнокультурну й загальнохудожню традицію, в рамках якої В. Куликов й розгортав свої експерименти».

   Віталій Миколайович Куликов (27 жовтня 1935 року, Новогеоргієвськ Кіровоградської області – 6 січня 2015 року, Харків) – відомий харківський графік і живописець, книжковий дизайнер, плакатист. Учень відомого художника Г. Бондаренка. З 2010 року професор кафедри малюнку і живопису архітектурного факультету Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури. Творчість Віталія Куликова є знаковою не тільки для історії Харкова, але й для образотворчого мистецтва всієї України. Його талант розкрився у живописі, графіці, плакатному дизайні. Значний період свого життя, з 1971 по 1988 роки, Віталій Куликов присвятив роботі над плакатами та афішами для харківських театрів. Він співпрацював з театрами нашого міста у якості сценографа театральних постанов.

   У своїй творчості Віталій Куликов наслідував традиціям авангардного мистецтва початку ХХ століття, проте об'єднував ці традиції з так званим «суворим стилем» 1960-х років. Його роботи поєднують філософські узагальнення образів із дослідженням пластичного втілення форм. Творчість Віталія Куликова сфокусована на роботі саме з формою, її дослідженні, виявленні її меж та безмежності.

   Віталій Куликов багато експериментував із формою, пластичним виконанням. Його експерименти оголяли межі художніх прийомів, за якими прийом перетворюється у самопародію. Не випадково, на певному етапі своїх пластичних пошуків, В. Куликов зупинив свої експерименти й почав відшліфовувати один якийсь ракурс або прийом. В цій зфокусованості на окремому прийомі вже не важливо «що», а важливо «як» і «чому саме це» є предметом інтересу художника.

   У портретних композиціях В. Куликова авангардні художні прийоми й пластичні експерименти не виключають психологізацію образів, що є нетиповим для прийомів, заснованих на співставленні ліній, площин й геометричних форм. Портрети Віталія Куликова демонструють, як художник, вирішуючи формальні завдання, не оминає нюанси сенсу, глибини змісту, які, проте, не можуть бути вичерпані психологізмом, індивідуалізацією та репрезентацією почуттів.

   В арт-колах Харкова 2015 рік оголошено роком В.М. Куликова. Лекція була присвячена пам'яті художника і новаторству його творчості. Напередодні великої виставкової програми, що запланована восени цього року на різних виставкових площадках Харкова, галерея «Мистецтво Слобожанщини», у співпраці із мистецтвознавцем Олегом Ковалем, відкрила загальнохарківську програму подій, присвячених Віталію Куликову, лекцією про його творчість.

e-max.it: your social media marketing partner