Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

May 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin 22.06

A+ R A-
Article rating:

Показ фільму про Віталія Куликова в галереї «Мистецтво Слобожанщини»

E-mail Print

DSC 0083

   7 жовтня 2015 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбувся показ телевізійного фільму Олени Григор’євої «Віталій Куликов» (2015), про видатного українського художника, харків’янина Віталія Куликова. Показ фільму відбувся у рамках арт-проекту «Україна – це Я», що наразі експонується в галереї «Мистецтво Слобожанщини». Показ фільму є частиною великої харківської програми вшанування творчості та пам’яті митця, що триває цієї осені.

   Олена Григор’єва – харківська журналістка, телережисерка, авторка і ведуча програми «КультУРА» на 7 каналі. Авторка була особисто знайома із митцем і результатом їхньої співпраці стали кілька програм, присвячених творчості Віталія Куликова, виставкам його робіт, виданню у 2005 році альбому його робіт. Саме матеріали кількох випусків програми «КультУРА» стали основою для телевізійного фільму «Віталій Куликов». Одним із результатів співпраці із художником, і Олена Григор’єва тим фактом дуже пишається, стало те, що він створив дизайн заставки й оформлення програми «КультУРА».

   Протягом фільму «Віталій Куликов» глядачеві демонструються кадри відзняті у майстерні художника, на виставках його робіт, його інтерв’ю Олені Григор’євій. Віталій Куликов розповідає про свої погляди на творчість, мистецтво, естетику: «Образотворче мистецтво оперує символами, навіть те, що називається натуралістичним живописом, це також оперування символами. Я намагаюся оперувати саме символами, а не фотографічними образами, хоч фотографічні образи також можуть бути символами...»

   Віталій Куликов навчався у Харківському художньо-промисловому інституті на курсі Григорія Бондаренка, відомого учня не менш відомого російського авангардиста Кузьми Петрова-Водкіна. «Учень учня» так іноді називають Віталія Куликова, і він не тільки, не ображався, а й навіть пишався таким визначенням.

   Дослідники творчості Віталія Куликова визначають його малюнки, полотна й плакати, як дивні, незвичні, дуже відверті. А жіночі образи у його роботах навіть породили чутки про те, що художник не долюблює жінок. «Я не вважаю, що я їх[жінок] погано зображую. Навіть навпаки – ця цікавість до жіночого тіла, і взагалі до феномену жінки, на мою думку, пов’язана саме із любов’ю...Такі чутки існують у середовищі публіки, яка була вихована на соцреалізмі, на натуралістичній школі в живописі», − пояснює реакцію публіки на жіночі образи у своїх роботах Віталій Куликов.

   У фільмі про знайомство і співпрацю з Віталієм Куликовим, та про його творчість висловлюються: художники Вачаган Норазян і Павло Маков, укладач альбому робіт Віталія Куликова дизайнер Микола Шток, мистецтвознавець Олександр Шило та син художника, художник-ілюстратор Борис Куликов.

Показ фільму пройшов без участі автора фільму Олени Григор’євої.

   Культуролог Олена Дьоміна

e-max.it: your social media marketing partner