КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

В рамках театрального фестивалю «Театроник-2015» відбувся семінар з театрального мистецтва

DSC 0013

   2 листопада 2015 року в рамках театрального фестивалю малих форм «Театроник-2015» Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва провів семінар для керівників аматорських театральних колективів закладів культури клубного типу за темою: «Театральний навігатор: огляд фестивального руху України та країн зарубіжжя».

   Захід було підготовлено з метою акцентуації уваги на посиленні розвитку аматорського театрального мистецтва в регіоні та його важливої ролі у естетичному вихованні молоді, надання методично-практичної допомоги та підвищення професійного рівня виконавців. На цей раз учасників семінару, більше ніж 40 митців з різних районів і міст області, гостинно прийняв Харківський театр для дітей та юнацтва. В розкритті запропонованої теми семінару взяли участь провідні фахівці театрального мистецтва з Харкова (Україна), Тбілісі (Грузія) та Варни (Болгарія).

DSC 0053   Режисер театру «Ланжеронъ», директор багатьох Міжнародних форумів, викладач кафедри майстерності актора факультету театрального мистецтва Харківської державної академії культури Панібратець Галина Вікторівна познайомила з технологіями організації та проведення вітчизняних і зарубіжних театральних фестивалів. Надзвичайно цікавим виявився майстер-клас відомого грузинського режисера Нугзара Лоркіпанідзе щодо значення музичного матеріалу в театральній та художньо-сценічній діяльності, особливостей слова та дії у постановці, методики проведення репетицій та відношення до імпровізаційної стихії гри акторів. Семінаристам було запропоновано відвідати творчу зустріч із талановитим актором і режисером «Театру вина», представником сучасного театрального мейнстріму Болгарії, організатором Міжнародного фестивалю «Роза Мира» Георгі Велчовські, під час якої вони мали змогу насолодитися фрагментами з моноспектаклів «Я, грек Зорба» та «Ключ до раю».

   На завершення зустрічі учасники підвели підсумки роботи, поділилися своїми досягненнями та проблемами, отримали методичні матеріали та нормативні документи, корисні для використання у практичній роботі. Усі присутні дійшли висновку, що семінар пройшов захопливо, жваво та динамічно. Керівники не тільки почули відповіді на запитання практичного характеру, перейняли творчий досвід, але й отримали позитивний заряд вражень для подальшої ефективної роботи.

Фотогалерея: