Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:

Лекція Олега Коваля «Допустиме в мистецтві» в галереї «Мистецтво Слобожанщини»

E-mail Print

 DSC 0118

19 листопада 2015 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно - методичного центру культури і мистецтва відбулася лекція мистецтвознавця Олега Володимировича Коваля «Допустиме в мистецтві» з циклу лекцій «Предмет в мистецтві, взаємозв'язок знаків».

Актуальність теми лекції не викликає жодних сумнівів, оскільки в епоху постмодерну, для якої характерне постійне розмивання рамок і кордонів, питання меж «дозволеності» в мистецтві має дуже гострий характер.

У тематику лекції були включені: цензура в мистецтві, табу в мистецтві, провокативне мистецтво; глядач як об'єкт художньої провокації, ненормативне мистецтво і сучасний релігійний контекст, артефакт як фігурант поліцейського протоколу і художнього аналізу, політична влада як ініціатор заборон в мистецтві.

Кажуть, що основна мета мистецтва - самовираження. Що ж до відповідальності художника - є дві полярні точки зору. Відповідальність настільки ж велика, наскільки і мінімальна. Все умовно і залежить лише від кута зору.

З одного боку, художник дійсно ні перед ким не зобов'язаний звітувати за свою роботу. Джексон Поллок, великий абстракціоніст ХХ століття, наприклад, вважав, що в мистецтві важливий лише момент творчості сам по собі, а те що виходить у підсумку - взагалі не має значення. Іншими словами, художник «не несе ніякої відповідальності за надані матеріали».

З іншого боку, багатьом творцям не цікаве мистецтво заради мистецтва. Їх поле діяльності - це актуальні політичні теми, теми моралі і моральності, свідомого і несвідомого, проблеми екології та майбутнього планети і так далі. Такі художники вже не є тільки лише талановитими режисерами, художниками, танцівниками, скульпторами. Вони медійні персонажі, чия думка така ж вагома, як і думка якогось політика.

Довідка. Олег Володимирович Коваль - мистецтвознавець, культуролог, семіотик, лінгвіст, член Національної спілки художників України (секція мистецтвознавство). Основна область його наукових інтересів - семіотика культури, мови та мистецтва. Займається також проблемами лінгвістики дискурсу і лінгвоестетики. Автор понад 100 статей з питань загального мовознавства, теорії мистецтва і культури. Працює над дисертаційним дослідженням, присвяченим вербально-візуальному синтезу в теорії і практиці візуального мистецтва 20-21-го століть. З жовтня 2002 року по липень 2009 року вів педагогічну діяльність на посаді старшого викладача кафедри історії та теорії мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Зараз Олег Коваль є зав. кабінету історії мистецтва, викладачем історії мистецтва Харківського художнього училища. Шеф-редактор журналу прикладного мистецтва та антикваріату «Anima Rerum / Душа речей».

Адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40.

Фотогалерея:

e-max.it: your social media marketing partner