Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

June 2020
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin 22.06

A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

«Повстяні фантазії» - популярне рукоділля з вовни

E-mail Print

 

alt

9 лютого в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва пройшло урочисте відкриття виставки виробів з вовни «Повстяні фантазії». Валяння з вовни – це ремесло, історія виникнення якого сягає сивої давнини. Властивість вовни звалюватись підказала сама природа. За легендою перший валяний килим виник у ковчезі Ноя. З того часу люди почали використовувати вовну для утеплення домівок, створення одягу та декору. З'явились різні техніки та способи валяння. Валяння з вовни, як техніка рукоділля, набуває популярності у сучасності. Якщо раніше це було необхідне для виживання ремесло, то зараз це величезний простір для творчості. Дана виставка налічує багато справжніх витворів мистецтва з валяної вовни від картин до вишуканих аксесуарів:капелюшків, сумочок, суконь та взуття, іграшок та намистин. В експозиції представлені роботи майстрів та студентів Харківського коледжу текстилю та дизайну

Розпочала урочисте відкриття Олена Іванівна Булаєнко, завідуюча відділом дослідження та відродження декоративно-прикладного мистецтва та виставкової діяльності, звернувшись із привітальним словом до присутніх.

Одна з майстринь, викладачка Харківського коледжу текстилю і дизайну Галина Брижинська, яка презентувала на виставці не тільки власні роботи, а й валяні панно своїх студентів, підкреслила той факт, що рівень харківських майстрів-валяльників швидко зростає, доказом цього є різноманітні й оригінальні експонати колег. Іван Петров, творчим захопленням якого є вироблення повстяних ляльок, побажав майстрам  натхнення і розширення художніх горизонтів. Керівник творчої майстерні «AllaStudio» Алла Глущенко розповіла присутнім про різницю між сухим і мокрим валянням, назвавши цей різновид декоративно-ужиткового мистецтва своєрідним вірусом, незважаючи на те, що, процес  створення  повстяних виробів  є досить кропітким і довготривалим. Співробітник відділу дослідження та відродження декоративно-прикладного мистецтва та виставкової діяльності Юлія Неживова у привітальному слові зазначила, що це вже друга виставка виробів із вовни від майстрів Харківського коледжу текстилю та дизайну. У 2013р. відбулась перша виставка, яка також проходила в КЗ «ООМЦКМ», і, дивлячись на сьогоднішню експозицію, можна побачити розвиток умінь та професійне зростання майстрів. Присутні побажали майстрам творчого зростання та натхнення для подальшого виготовлення чудових зразків декоративно-прикладного мистецтва.

Дана виставка являє собою втілення світлого і позитивного, що так доречно в холодну пору року. Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку та отримати величезну кількість світлих емоцій та позитивний настрій!

Виставка триватиме до 26 березня 2016 року

____________________________________________________

Виставка працює з 10.00 до 17.30, вихідний –неділя.

Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 1-го поверху.

Довідки за тел.: (057) 700-35-79

E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

 

e-max.it: your social media marketing partner