Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

February 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Виставка народної творчості Олени Кічкіної «Мальовничо!»

E-mail Print

 DSC 0059 copy

Нещодавно, в стінах мистецької галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного центру культури і мистецтва відкрилась виставка Олени Кічкіної «Мальовничо!». Художниця представила свої роботи, виконані в техніках Петриківського, Жостовского розписах і китайського живопису Гохуа.

Петриківський розпис є справжнім надбанням не тільки України, а й усього світу. Він отримав велику популярність в Україні і країнах колишнього СНД, в першу чергу завдяки високій майстерності її творців, а також – бажанням зберегти давні традиції наших предків. Останнім часом високу цінність і важливість Петриківського розпису стало відзначати і міжнародне співтовариство. Наприклад, в 2013 році Петриківський розпис був включений до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що є доказом вищевказаного факту.

Незважаючи на визнання Петриківського розпису на світовому рівні, цьому виду народної творчості загрожує небезпека. По-перше, майстрів і зберігачів оригінальної техніки петриківського розпису в наш час – одиниці. А по-друге, багато в чому – через масове виробництво, традиційні особливості розпису часто зникають або спотворюються.

Однією з небагатьох людей, які займаються і популяризують техніку Петриківського розпису, є молода харківська художниця Олена Кічкіна.

У роботах Олени Кічкіної присутні головні особливості Петриківського розпису: використання флористичних композицій з квітами, характерними для території України, в поєднанні з казковими рослинами і птахами, «розгорнутий» тип малюнка із заповненням практично всього простору площини; використання єдиної осі, якою найчастіше виступає стебло рослини, і навколо якої наносяться основні елементи орнаменту. Всі деталі виводяться за допомогою одного мазка. Є і так званий перехідний мазок, коли пензлик занурюють в два різних кольори, які на поверхні плавно переходять з одного в інший.

Візуально всі роботи є гармонійними: яскравий, насичений колорит врівноважується плавними лініями і колірними переходами.

Але, зберігаючи головні риси традиційної техніки, художниця інтерпретує її з урахуванням власного бачення і творчого досвіду, а також – сучасних тенденцій образотворчого мистецтва. Наприклад, часте використання нетипового або рідкого кольору в елементах малюнка (рожевий, фіолетовий, бузковий) і тлі (чорний, блакитний, бузковий, зелений, жовтий), більша «тягнучість» і менша контрастність.

В одному із залів галереї присутні роботи, виконані в стилістиці Жостовського розпису – російського художнього промислу, яким розписувалися підноси. Для Жостовского розпису характерне чергування великих і дрібних квітів і тонкі світлотіньові переходи.

Також на виставці був представлений ​​традиційний китайський живопис Гохуа, в якому використовуються туш і китайські мінеральні фарби на рисовому папері.

Але роботи цих двох стилів художниця доповнила і українськими елементами. Наприклад, роботи, виконані в стилі Жостовского розпису стали більш яскравими і об'ємними, а композиція придбала типову для українського народного живопису форму. Ці риси, разом з більшою заповненістю простору, можна виявити і в декількох роботах, виконаних в техніці китайського живопису Гохуа.

В цілому, для робіт Олени Кічкіної характерна висока технічність в поєднанні з легкістю, гармонією і позитивним енергетичним зарядом.

Метою виставки, за словами художниці, є виявлення спільних рис між народним мистецтвом різних країн, і разом з цим – єдиного джерела, єдиних життєвих прагнень, і єдиних душевних станів.

Афанасьєв О.

 

e-max.it: your social media marketing partner