Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Новая фотогалерея Центра

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Всеукраїнська програма «Арсенал Ідей Україна»

E-mail Print

 43d23fd037e129404db9371544d9d0b8 1504786018 extra large copy

Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва долучився до Всеукраїнської програми «Арсенал Ідей Україна»

7 вересня 2017 року в Харкові на базі НТУ «ХПІ» відбулось урочисте відкриття інтерактивного простору для творчості, дослідництва та пізнання – «Арсенал Ідей» за участю Першої леді країни Марини Порошенко та голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної.

Всеукраїнська програма «Арсенал Ідей Україна» передбачає створення постійно діючих освітніх платформ в містах України для дітей, молоді та родин на основі досвіду реалізації проекту «Арсенал Ідей» у «Мистецькому Арсеналі» в Києві.

Марина Порошенко підкреслила, що головна мета «Арсеналу Ідей Україна» – створити простір для комунікації, який буде відкритим для кожного. «Ми забезпечили умови, в яких всі діти без винятку, незважаючи на свій внутрішній потенціал та зовнішні прояви, зможуть об’єднатися у так званому просторі рівних можливостей», – зазначила дружина Президента.

«Арсенал Ідей» в Харкові стане майданчиком для творчості, розкриття свого творчого потенціалу, пізнання та генерування нових ідей і при цьому обладнаним і адаптованим для людей з обмеженими можливостями. В своїй програмі поєднає мистецтво, науку та інновації, освітню діяльність музейних інституцій і навчальних закладів.

В програмі роботи нової освітньої площадки заплановано проведення творчих занять та інтерактивних лекцій, майстер-класів з різних областей знань.

 

Підчас урочистого відкриття на майданчику перед університетом наукові та культурні інституції  і заклади Харкова представили невеличкі презентації своїх розробок. Співробітники нашого Центру знайомили з освітніми  і культурними проектами в царині традиційної слобожанської культури. Майстер народної творчості Ірина Шегда проводила для всіх бажаючих майстер-класи з традиційного плетіння на пальцях. Так і Марина Порошенко, разом з дітьми,  власноруч зробила браслет-крученик, який відразу ж наділа на руку. Проста доступна техніка виготовлення дозволяє не тільки зробити собі прикрасу, але і розвиває координацію рухів та дрібну моторику.

7ec8dddde7bd30c9b8efb485653e1a6e 1504786027 extra large

Крім цього, діти, які завітали на відкриття, та офіційні гості мали змогу дізнатися про освітні проекти музеїв Харкова: Харківського літературного музею, Музею гендерної історії, Художньо-меморіального музею ім. І.Ю. Рєпіна, етнографічного музею «Слобожанські скарби» ім. Гната Хоткевича НТУ «ХПІ».

З точки зору розвитку міжмузейного та міжнародного співробітництва проект «Арсенал ідей» є постійною платформою з обміну досвідом і втілення в Україні нових ідей та освітніх програм у сфері позашкільної освіти й музейної справи.

Створення такого простору має важливу соціальну мету – сприяти комфортній інтеграції в суспільстві, розвитку комунікаційних навичок, проведенні безкоштовних майстер-класів, занять і лекцій для  дітей та підлітків з особливими потребами. Для цього в приміщенні «Арсеналу ідей» українськими митцями створені інтерактивні сенсорні інсталяції і твори мистецтва.

Графік роботи майданчика: пн – пт з 10.00 до 18.00.
Адреса: м. Харків, вул. Кирпичова 2, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Електрокорпус.

Довідка: Програму «Арсенал Ідей Україна» створено у рамках соціальної програми Марини Порошенко та у співпраці з Благодійним фондом «Мистецький Арсенал», НКММК «Мистецький Арсенал». Першими учасниками програми та співорганізаторами проекту у Харкові стали Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Харківський літературний музей.

e-max.it: your social media marketing partner