Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Статут
 
folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 

New in the Virtual Gallery

Новая фотогалерея Центра

 

Upcoming Events

No events

Calendar of Events

October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

All material on this site is intended solely for review purposes without commercial use. Created by: AnisLogo
Reprint articles permitted only when placing direct links https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin

A+ R A-
Article rating:
( 1 Vote )

Персональна виставка батику та художніх робіт Наталії Владимирової «Декоративна Україна»

E-mail Print

 DSC 0142 copy copy copy

14 вересня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна виставка батику та художніх робіт харківської художниці і майстрині Наталії Владимирової «Декоративна Україна». На виставці були представлені роботи, виконані у техніці батик, графічні та живописні роботи, а також іграшки, виконані в оригінальній авторській техніці з використанням кави.

Українська природа, побут і традиції надихають автора на створення прекрасних декоративних творів. Втілюючи свої враження на тканині і папері, художниця не тільки відображує побачену красу, а й пропускає її через своє індивідуальне душевне сприйняття, змушуючи по-новому звучати звичні та знайомі нам сюжети.

Батик має насичений, але в той же час м'який колір, тонові переходи, гармонійно скомпоновану композицію, вдале поєднання властивостей тканини і фарб, що надають роботам Наталії Владимирової ніжності. Звичні рослинні і тваринні мотиви в авторському переосмисленні звучать по-новому: більш декоративно і фантастично.

Батик – це засіб розпису по тканині з використанням різних фарб і спеціального матеріалу - резерву, який є своєрідним контуром, що розмежовує кольорові плями та створює форми і сюжетну лінію твору. Техніка має дуже давню і багату історію: вона використовувалася у декоративно-прикладному мистецтві шумерів, Стародавнього Єгипту, Африки, Індії, Китаю, Японії. Найбільший розквіт, як і саму назву «батик», ця техніка отримала на індонезійському острові Ява, майстри якого досі славляться виготовленням творів високої якості та художнього рівня. Спочатку, маючи ритуальне і сакральне значення, батик був своєрідним оберегом.

Після європейської експансії і розвитку торговельних відносин, мистецтво батика поширилося по всьому світу. Великою популярністю користується батик і в Україні, завоювавши інтерес багатьох українських майстринь, в тому числі - харківської художниці Наталії Владимирової.

З одного боку, розпис по тканині простіший, в порівнянні з традиційними художніми техніками (живопис, графіка), з іншого – вимагає більшої посидючості, ретельності та великої акуратності.

Існує безліч різних технік батику. Наталія Владимирова використовує в основному холодний батик, де замість гарячого воску наноситься спеціальний прозорий резерв. Ця техніка має свої особливості, які створюють широке поле для творчих експериментів. Особливої легкості надає холодному батику використання натуральних і цінних матеріалів, зокрема - шовку.

Актуальність стародавнього мистецтва батику не втрачено і в наш час. Ця техніка, завдяки своїм властивостям і матеріалам, здатна змінювати інтер'єр житла, роблячи його більш затишним і естетично доповненим. Але батик може існувати і як окремий та самостійний об'єкт мистецтва, наприклад, на виставках, що з успіхом доводять роботи Наталії Владимирової.

Для графіки Наталії Владимирової характерний лаконізм (спрощені форми, нерідко - монохромність), але в той же час - увага до деталей, тонка проробка. Використання звичних для графіки матеріалів - ручки і кольорових олівців, поєднання реалістичних і абстрактних форм, створюють особливий казковий світ.

Цікавими є й авторські іграшки Наталії Владимирової, які виготовляються в незвичній техніці, з використанням кави. Забавні «кавові» коти вписуються в легку атмосферу виставки, вдало доповнюючи інші декоративні роботи художниці.

У творчості Наталії Владимирової втілилась любов до природи української землі, її багатої культури і традицій. Тему українського села художниця розкриває не тільки з побутової, але і з духовної сторони, звертаючи увагу на важливість гармонійного співіснування між людьми і природою. Сонце, яке часто з'являється в роботах Наталії, немов огортає своїми обіймами землю, стаючи з нею єдиним цільним простором.

Не дивлячись на різні техніки і жанри, які представлені на виставці «Декоративна Україна», Наталії вдалося об'єднати всі твори не тільки естетично, але і чуттєво. За допомогою своєї творчості художниця прагне передати глядачам любов до українських традицій і природи, любов до мистецтва, любов до краси, любов до життя.

e-max.it: your social media marketing partner